Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Światowe gwiazdy przetestują Golloba, Hampela i spółkę - szczegóły meczu Polska - Australia w Ostrowie

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Polska z Tomaszem Gollobem i Jarosławem Hampelem oraz Australia z Chrisem Holderem i Darcy Wardem - obie reprezentacje wystąpią w Ostrowie w składach ze swoimi liderami. Szykuje się wielkie widowisko.

Powrót do tradycji rozgrywania żużlowych meczów międzypaństwowych okazał się strzałem w dziesiątkę. Szczególnie w ośrodkach, gdzie na co dzień nie ma żużla na najwyższym poziomie kibice są spragnieni oglądania gwiazd światowego speedwaya. - Mecze te mają bardziej charakter promocji naszej dyscypliny sportu niż przygotowywania do rywalizacji w Drużynowym Pucharze Świata, ale jak widać, kibice chcą oglądać naszą kadrę w meczach z innymi reprezentacjami. W poprzednim roku zarówno w Ostrowie jak i Lublinie stadiony zapełniły się kibicami. To bardzo cieszy - podkreśla Marek Cieślak trener naszej kadry.

Co ważne, największe gwiazdy polskiego żużla, czyli Tomasz Gollob i Jarosław Hampel potwierdziły, że wezmą udział w test meczach reprezentacji. W poprzednim sezonie 1 maja w Ostrowie właśnie występ Golloba i Hampela był największym magnesem dla kibiców. Po sukcesie organizacyjnym i medialnym meczu Polska - Rosja Mirosław Wodniczak, prezes ostrowskiego klubu zapowiadał, że w 2014 roku na Stadion Miejski ściągnie jeszcze lepszego rywala dla Polaków. - Od początku chciałem, żeby była to ekipa Australii, która ma w składzie nie tylko świetnych, ale również niezwykle widowiskowo jeżdżących żużlowców. To będzie prawdziwa uczta dla kibiców. Już teraz zapraszamy na 1 maja do Ostrowa - powiedział Mirosław Wodniczak.

Wszystko wskazuje na to, że obie reprezentacje w Ostrowie wystąpią w bardzo silnych składach. - Mam już potwierdzenie, że w naszej drużynie zobaczymy Tomasza Golloba i Jarosława Hampela. Menedżer Australijczyków, Mark Lemon potwierdził mi także, że jego zespół do Ostrowa stawi się z Chrisem Holderem, Darcy Wardem i Troy'em Batchelorem - przyznał Piotr Szymański. - W Ostrowie jest znakomity klimat do rozgrywania tego typu zawodów. Jestem przekonany, że impreza ponownie będzie sukcesem - dodał przewodniczący GKSŻ.

W poprzednim roku reprezentacja Polski w Ostrowie zmierzyła się z Rosją. Teraz Polaków przetestują W poprzednim roku reprezentacja Polski w Ostrowie zmierzyła się z Rosją. Teraz Polaków przetestują "Kangury"
W planach marketingowych na sezon 2014 polskiej kadry jest rozegranie pięciu meczów reprezentacji. Na razie wiadomo, że 1 maja w Ostrowie Polska zmierzy się z Australią. We wrzeniu odbędzie się mecz w Lublinie, natomiast 12 października w Rybniku Orły Cieślaka zmierzą się z ekipą Reszty Świata.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kto będzie faworytem żużlowego meczu Polska - Australia w Ostrowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Greg-Tarnów Zgłoś
  W Ostrowie jest klimat do żużla stadion zostanie zapełniony.Pozdrawiam
  • STARY OSTR Zgłoś
   Wierzę, że meczyk będzie równie emocjonujący jak ten z Rosją...A może i bardziej..? Ogromnie się cieszę z tak prężnie działającego zarządu i składam wielki pokłon w Ich stronę;
   Czytaj całość
   dziękując za to co już zrobili i zrobią jeszcze. A wieżę, że zrobią wszystko by żużel w Ostrowie stał na wysokim poziomie.Dygresje co do osoby Pana Prezydenta jak i Pana Szymańskiego są nie na miejscu szanowni "kibice". No i nie na temat.
   • Nickixxx Zgłoś
    Czyja to ta wielka łeb za Gollobem ?
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL