Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PSŻ Poznań nie wyklucza pozyskania dawnych zawodników

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Powrót ligowego żużla do stolicy Wielkopolski jest niemalże przesądzony. - Chcielibyśmy zbudować młodą, perspektywiczną, a także polską drużynę - przyznaje Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ Poznań.

Spodziewany powrót żużla na Golęcin to w dużej mierze zasługa projektu "Sportowy Golaj", który zajął trzecią pozycję w głosowaniu mieszkańców w sprawie budżetu obywatelskiego. Tereny, na których znajduje się stadion żużlowy, zostały przejęte w lutym przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Dzięki pozyskanym od miasta pieniądzom, obiekt sportowy będzie stopniowo odnawiany.

Zgodnie z obecnymi założeniami, prace na stadionie poznańskiej Olimpii zakończą się jeszcze w tym roku. Optymistyczny scenariusz zakłada, że klub PSŻ Poznań zostanie zgłoszony do rozgrywek ligowych w 2015 lub 2016 roku. - W skrócie można powiedzieć, że chcielibyśmy zbudować młodą, perspektywiczną, a także polską drużynę. O przyszłym sezonie będziemy jednak mogli mówić dopiero wówczas, gdy uporamy się ze wszystkimi remontami. Zrobimy wszystko, by wspomagać POSiR i dbać o to, by każda złotówka była jak najlepiej wydana - deklaruje prezes PSŻ Poznań.

Arkadiusz Ładziński nie wyklucza, że propozycję podpisania kontraktu z poznańskim zespołem otrzymają dawni żużlowcy "Skorpionów", jak choćby Adam Skórnicki. Prezes PSŻ Poznań zdaje sobie jednak sprawę, że może okazać się to niemożliwe. - Na tę chwilę nie skupiamy się na konkretnych zawodnikach, bo mamy na to jeszcze dużo czasu. Być może zobaczymy w klubie dawne nazwiska, ale nie jest to przesądzone. Każdy zawodnik obrał przecież swoją drogę kariery. Norbert Kościuch jeździ obecnie w GKM-ie Grudziądz i jego ambicje sięgają zapewne Ekstraligi. Nieco inaczej wyglądać może sytuacja Adama Skórnickiego - zauważył Ładziński.

Adam Skórnicki ponownie w barwach Adam Skórnicki ponownie w barwach "Skorpionów"? - Być może zobaczymy w klubie dawne nazwiska, ale nie jest to przesądzone - tłumaczy Ładziński
Zdaniem prezesa PSŻ Poznań, w środowisku żużlowym dochodzi do zbyt wielu dynamicznych zmian, by rozpocząć budowę drużyny na rok lub dwa przed startem w rozgrywkach ligowych. - W każdym roku zupełnie inni zawodnicy dysponują wysoką formą. Mam też nadzieję, że już za chwilę do obiegu wejdzie polski tłumik sędziego Demskiego. Może się wtedy okazać, że zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zawodzili, zaczną na nowym tłumiku jeździć zupełnie inaczej. Na budowę zespołu mamy tak jak powiedziałem czas. Będziemy się temu wszystkiemu uważnie przyglądać - podsumował Ładziński.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy w przypadku reaktywacji, PSŻ Poznań powinno pozyskać kilku dawnych zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • Stary Poznaniak Zgłoś
  nie wiem czy to pytanie od Anlepa do mnie? Jeżeli tak to odpowiadam, nie piszę personalnie o długu w stosunku do jakiegoś zawodnika tylko o fakcie który w trakcie przejęcia klubu przez
  Czytaj całość
  spółkę w umowie jest również przejęcie długu i właśnie członkowie spłacali zadłużenie drużyny po sezonie. Można to sprawdzić przy okazji jakiś zawodów pytając zawodników, choćby Trojana, Norbiego czy Jankowskiego.To nie zarzut do stowarzyszenia, ale fakt że sukces zaskoczył nasze środowisko i trudno było pozyskać odpowiedni budżet po pierwszym roku, który był dobry na drugą ligę ale na pewno nie na pierwszą. To było największe zmartwienie naszego wielkiego prezesa, który stale się umartwiał tymi problemami i niestety jego organizm nie wytrzymał problemów. Dlatego proszę nie bijmy piany kto zły kto dobry, ludzie przez kilka lat zostawili serducho na torze i dlatego mam do nich wielki szacunek. Teraz przy władzy jest całkowicie nowa grupa ludzi która nie miała zbyt wiele do powiedzenia w starym stowarzyszeniu i mają szanse pokazać co potrafią! trzymamy kciuki dla dobra żużla, tylko nie zapominajcie o poprzednikach bo dziś by was nie było! na koniec pozdrawiam naszego ostatniego żużlowca z przed lat!!!! Zdrówka panie Gajdziński!!!
  • anlep Zgłoś
   znasz? to bardzo proszę podaj nazwiska zawodników którym na dzień dzisiejszy stowarzyszenie jest winne pieniądze
   • Katarzyna Wojtkowiak Zgłoś
    Sqóra,Norbi,Pytel,Trojan,Dziadek i młody polski narybek !!! Na drugą ligę wystarczy !!!
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL