WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zawodnicy Startu gotowi do sezonu. Kiedy pierwsze treningi?

Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek
Zawodnicy i trenerzy coraz większej liczby klubów myślą już o pierwszych treningach w sezonie 2014. Nie inaczej jest w Gnieźnie.

Czerwono-czarni w czwartek rozpoczęli krótkie zgrupowanie, poświęcone przede wszystkim integracji oraz spotkaniom z kibicami i sponsorami. Przy okazji trener Dariusz Śledź ma doskonałą okazję, aby sprawdzić formę fizyczną swoich zawodników, bowiem w sobotę odbędą oni wspólny trening kondycyjny.

Szkoleniowiec nie miał wpływu na treningi swoich żużlowców w okresie zimowym. Zawodnicy z Gniezna i okolic przygotowywali się do sezonu pod okiem Przemysława Gnata, pozostali robili to we własnym zakresie. - Miejscowi chłopcy ćwiczyli pod okiem znakomitego trenera, więc jestem o nich spokojny. Pozostali również są na tyle doświadczeni, że nie potrzebują żadnych rad czy kontroli. Na pewno nikt nie siedział na tyłku, czekając na sezon - zapewnił Śledź.

Jak się okazuje, zawodnicy Startu są już praktycznie gotowi do rozgrywek również pod kątem sprzętowym. W coraz lepszym stanie znajduje się również tor na stadionie przy Wrzesińskiej 25. Nic dziwnego, że kibice intensywnie spekulują na temat pierwszych jazd swoich ulubieńców. - Jeśli pogoda nam nie spłata figla, to myślę, że treningi na torze rozpoczniemy z początkiem marca. Będziemy więc mieć sporo czasu na to, żeby sobie pojeździć - powiedział Śledź. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Bjarne Pedersen miał już okazję wyjechać na tor we Francji. - To były tylko takie "luźne" próby, tak jak na początku każdego sezonu - powiedział Duńczyk.

Zmianom nie uległy plany sparingowe Startu. Jak już informowaliśmy, czerwono-czarni zmierzą się m.in. ze SPAR Falubazem Zielona Góra i Fogo Unią Leszno. Jak poinformował trener Śledź, niewykluczone są również treningi punktowane z Betard Spartą Wrocław.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL