Najnowsze Wyniki/Kalendarz

One Sport: FIM uniknął dużych kłopotów prawnych

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Przedstawiciele firmy One Sport mogą odetchnąć z ulgą - zakaz występów zawodników z SGP w SEC został zawieszony do 1 stycznia 2015 roku. - FIM uniknął dużych kłopotów prawnych - uważa Jan Konikiewicz.

Jak już wcześniej informowaliśmy, FIM zdecydowała się na zawieszenie zakazu występów zawodników z SGP w SEC do 1 stycznia 2015 roku. Tę decyzję z ulgą przyjęli przedstawiciele firmy One Sport, która jest organizatorem mistrzostw Europy. - To słuszna i dobra decyzja - dla wszystkich bez wyjątku, ponieważ pokazuje słuszność oraz zasadność naszych roszczeń i argumentów. FIM uniknął dużych kłopotów prawnych, a my możemy w spokoju realizować założenia w sezonie 2014. Kibice i zawodnicy nie muszą natomiast stać się ofiarami absurdu wbrew swojej woli - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Jan Konikiewicz.

Przedstawiciele firmy One Sport mogą odetchnąć z ulgą - zakaz dotyczący zawodników z SGP został zawieszonyPrzedstawiciele firmy One Sport mogą odetchnąć z ulgą - zakaz dotyczący zawodników z SGP został zawieszony
Organizatorzy cyklu SEC mają jednak świadomość, że zawieszenie uchwały FIM nie rozwiązuje wszystkich problemów. Jak jednak przekonują, czas w tej sprawie jest ich sprzymierzeńcem. - Jesteśmy zadowoleni, aczkolwiek to nie odwołanie decyzji, a jej odroczenie, co nas rzecz jasna nie satysfakcjonuje. Jest jednak wystarczająco dużo czasu, by o tym na spokojnie porozmawiać. Za kilka dni będziemy w Genewie i będziemy mogli jasno przedstawić swoje stanowisko - podkreśla Konikiewicz.

Powody do radości mają również kibice. SEC na pewno nie straci w sezonie 2014 na atrakcyjności. - Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej korzystnej dla nas decyzji, w tym władzom PZM, które miały w tym procesie swój duży wkład. Do zobaczenia dokładnie za miesiąc w Toruniu podczas I rundy Speedway Best Pairs Cup. Postaramy się odwdzięczyć za zaufanie i poparcie organizacją fantastycznych zawodów na inaugurację sezonu - dodał na zakończenie Jan Konikiewicz.

Warto również dodać, że zawieszenie wykonania uchwały FIM zostało wprowadzone także na prośbę BSI, organizatora cyklu Grand Prix.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL