Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Robert Dowhan odchodzi z żużla! Wielkie pożegnanie 11 kwietnia

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
11 kwietnia Robert Dowhan przestanie być prezesem stowarzyszenia ZKŻ Zielona Góra i tym samym zakończy swoją oficjalną działalność w sporcie żużlowym. Z tej okazji odbędzie się wielkie pożegnanie.

Robert Dowhan definitywnie kończy działalność w sporcie żużlowym. Obecnie pełni on funkcję prezesa stowarzyszenia ZKŻ Zielona Góra, ale tak będzie tylko do 11 kwietnia. Tego dnia, a więc w przeddzień inauguracji rozgrywek ligowych odbędzie się specjalny benefis pod nazwą "Moje cudowne lata", który będzie jednocześnie oficjalnym pożegnaniem Dowhana.

Na imprezie pojawią się goście z całej Polski - zawodnicy, sponsorzy i działacze. Łącznie będzie to kilkaset osób. Pierwsze zaproszenia na benefis już dotarły do przedstawicieli środowiska żużlowego. Impreza odbędzie się w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

Robert Dowhan na czele zielonogórskiego klubu stanął w 2003 roku po przekształceniu organizacyjnym jako prezes zarządu sportowej spółki akcyjnej. W okresie jego prezesury zielonogórzanie mogli cieszyć się z dwóch złotych medali (2009, 2011), jednego srebrnego (2010) i brązowego (2008). 

Odejście Roberta Dowhana to kolejne pożegnanie działacza, który od wielu lat był związany z żużlem. Wcześniej na taki ruch decydowali się Władysław Komarnicki ze Stali Gorzów czy Józef Dworakowski z leszczyńskiej Unii. Rezygnację z funkcji prezesa klubu zapowiedziała też Marta Półtorak z PGE Marmy Rzeszów

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (244):

 • dynamiteMAN Zgłoś
  dodam też , że pewnie jak każdy PREZES klubu żużlowego chciał osiągnąć swój cel prywatny/biznesowy , ale nie on jeden, każdy prezio w tym kraju jest taki sam, i robi to w 80% pod
  Czytaj całość
  siebie.myślicie że Skrzydlewski robi to dla idei?bzdura, ma w tym cel ,i tylko on na tą chwilę wie jaki.
  • dynamiteMAN Zgłoś
   jaki był taki był.odchodzi jego decyzja.ale litości ludzie, kto wam dał prawo jechać po nim jak po burej suce?znacie działacza krystalicznie "czystego"? można sobie pożartować ,
   Czytaj całość
   zjechać jakieś jego posunięcia , ale zrównaliście faceta z ziemią tylko za to że zdecydował się odejść .chyba ma prawo , czy nie?wstyd mi za ludzi z Torunia, bo można było o nim pisać różne rzeczy ,różnie go oceniać w emocjach.ale to co tu się dzieje to jakieś powstanie przeciwko ZG i Dowhanowi?
   • Netto Zgłoś
    Smród koło tyłka ma tak wielki że nawet do połowy sezonu nie może poczekać !
    Wszystkie komentarze (244)

    Komentarze (244)

     Wszystkie komentarze (244)
     PRZEJDŹ NA WP.PL