Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rusza sezon w Europie! W niedzielę turniej Ben Fund Bonanza w Leicester

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę na torze w Leicester odbędzie się turniej Ben Fund Bonanza. Tym razem zawody będą miały formę dwumeczu, w którym reprezentacja Wielkiej Brytanii zmierzy się z drużyną Reszty Świata.

Ben Fund Bonanza to tradycyjny turniej, na którym zbierane są środki na rzecz kontuzjowanych żużlowców. W tym roku zawody te rozegrane zostaną na torze w Leicester.  W pierwszej żużlowej imprezie na Wyspach wystąpi reprezentacja Wielkiej Brytanii. W nowej roli zadebiutuje Alun Rossiter, który od niedawna jest menedżerem narodowej kadry.

Brytyjczycy do towarzyskiego starcia z ekipą Reszty Świata przystąpią w swoim niemal najmocniejszym składzie. Kapitanem drużyny będzie mistrz świata Tai Woffinden, a drugim z liderów powinien być inny uczestnik cyklu Grand Prix - Chris Harris. Silnym punktem Brytyjczyków powinien być Craig Cook, który ma już za sobą debiut w Drużynowym Pucharze Świata. Rossiter na mecz w Leicester powołał również mniej doświadczonych Richarda LawsonaRichiego Worralla i Kyle'a Howartha. W składzie reprezentacji Wielkiej Brytanii zabraknie jedynie Scotta Nichollsa, który zrezygnował z jazdy w kadrze.

Tai Woffinden będzie liderem reprezentacji Wielkiej BrytaniiTai Woffinden będzie liderem reprezentacji Wielkiej Brytanii
Z kolei liderem zespołu Reszty Świata będzie Bjarne Pedersen. Oprócz byłego uczestnika cyklu Grand Prix o sile tej drużyny stanowić powinni Cameron Woodward oraz Adam Skórnicki. Na wiele stać również Josha Grajczonka, który podczas ubiegłorocznego finału Elite League był jednym z bohaterów Poole Pirates. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do ścigania powróci Tyron Proctor i jego dyspozycja jest sporą niewiadomą.

W zawodach w Leicester najważniejszy nie jest wynik, a pomoc kontuzjowanym zawodnikom. - Rok 2013 nie był łatwy. Kilku zawodników w wyniku upadków nabawiło się bardzo poważnych obrażeń. Dzięki wsparciu z poprzednich lat fundusz był w stanie w porę zareagować i skutecznie im pomóc - powiedział organizator turnieju, Paul Ackroyd. Impreza odbędzie się według starej tabeli biegowej składającej się z czternastu wyścigów. Po zakończeniu spotkania odbędzie się miniturniej o Ben Fund Bonanza Trophy.

Z pierwszych w tym sezonie zawodów żużlowych portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację LIVE. 

Składy:

Ben Fund Bonanza w Leicester, godz. 15:00.

Wielka Brytania: Tai Woffinden, Richie Worrall, Chris Harris, Daniel King, Craig Cook, Kyle Howarth, Richard Lawson, Ben Barker.

Reszta Świata: Bjarne Pedersen, Josh Grajczonek, Adam Skórnicki, Cameron Woodward, Tyron Proctor, Patrick Hougaard, Nick Morris, Morten Risager.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kto wygra mecz Wielka Brytania - Reszta Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • kajos Zgłoś
  bedzie mozna to gdzies obejrzec??
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Każdy turniej ,który organizuje się i ma na celu pomoc dla zawodników kontuzjowanych przez uprawianie tego sortu to super sprawa .Temat Anglia i reszta świata.Też są super zawody gdyż
   Czytaj całość
   można zobaczyć kawał dobrego żużla wykonaniu zawodników półki światowej,Anglicy naśladują Polaków to widać ,za bardzo dziwić się nie ma czemu.Żużel Angielski jak pamiętamy dobrze się miał i stał wyżej jak w Polsce. Nie udolnym zarządzaniem mają to co mają i też chcą jak widać podnieś prestiż tego wspaniałego sportu u siebie próbują robić to co robią inni też by chcieli mieć na zawodach komplet widowni jak w Polsce.
   • KKS Zgłoś
    Będzie można obejrzeć ten turniej w necie?
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL