Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gdańscy żużlowcy zaprezentują się podczas Diverse Night of the Jumps

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W sobotni wieczór w Ergo Arenie odbędzie się polska odsłona MŚ we Freestyle motocrossie - Diverse Night of the Jumps. Podczas imprezy zaprezentują się żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Mistrzostwa świata we freestyle motocrossie odbędą się w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie już po raz czwarty. Pierwszy raz w wydarzeniu wezmą udział żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża. Decyzja o tym, aby prezentacja odbyła się podczas płatnej imprezy komercyjnej wzbudziła sporo kontrowersji w środowisku gdańskich kibiców. - Diverse Night of the Jumps to zawody, które przyciągają na trybuny Ergo Areny kilka tysięcy fanów sportów motorowych. Udział w imprezie odbieramy jako szansę pokazania się szerokiej publiczności, wśród której będą także widzowie, którzy nie mieli dotychczas styczności ze sportem żużlowym. Mamy nadzieję, iż nasza prezentacja pozwoli im zainteresować się naszym klubem i speedwayem - powiedział Grzegorz Rogalski, rzecznik prasowy czerwono-biało-niebieskich.

Wobec zaistniałej sytuacji gdańscy działacze przygotowali w formie rekompensaty inną formę konfrontacji zawodników z kibicami. - Fani, którzy nie udadzą się na Diverse Night of the Jumps, również będą mieli okazję spotkać się z drużyną przed sezonem, porozmawiać z zawodnikami i trenerem oraz zebrać autografy od naszych zawodników. Po zakończeniu jednego ze spotkań sparingowych przygotujemy tzw. "otwarty parking" dla wszystkich kibiców. Na dziś ze względu na nieprzewidywalną pogodę i brak pewności co do składów podczas spotkań towarzyskich jeszcze nie możemy określić, które to będzie spotkanie, jednakże na pewno poinformujemy o tym naszych kibiców z odpowiednim wyprzedzeniem. Tymczasem serdecznie zapraszam na sobotnią imprezę, podczas której będziemy gośćmi - przekazał Rogalski.

Prezentacja gdańskiej drużyny rozpocznie się w sobotę w Ergo Arenie o godzinie 18:10. Już od godziny 17:00 trwać będzie towarzyszące mistrzostwom Pit Party. Finał całej imprezy zaplanowany jest na godzinę 21:20.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL