Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dobry wynik i pierwsze koty za płoty - relacja z treningu ŻKS ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk
W sobotnie popołudnie zespół ŻKS ROW zmierzył się w treningu punktowanym z drużyną z Wrocławia. Gospodarze okazali się trudnym rywalem, który nie pozwolił sobie na odebranie zwycięstwa.

Zarówno rybniczanie, jak i zespół z Wrocławia nie przykładali ogromnej wagi do wyniku towarzyskiego spotkania. Mimo to, od samego początku Betard Sparta kreowana była na faworyta treningu punktowanego. Jak się jednak okazało, ŻKS ROW w pełni wykorzystał znajomość własnego toru i zwyciężył z drużyną ekstraligową z różnicą dziesięciu punktów.

Oba zespoły nie wystąpiły w swoich najmocniejszym zestawieniach. W składzie gospodarzy zabrakło Chrisa Harrisa, Lewisa Bridgera oraz Vaclava Milika. Najmłodszy z nich w piątkowy wieczór wystartował w turnieju pożegnalnym Gary'ego Havelocka  notując osiem oczek i dwa bonusy. Z kolei Rybnicki uczestnik cyklu Grand Prix wywalczył siedem punktów oraz punkt bonusowy. W sobotnim zestawieniu ekipy z Dolnego Śląska pojawił się tylko jeden zagraniczny zawodnik - Jurica Pavlic. Niewykluczone, że w kolejnych treningach punktowanych pojawią się Tai Woffinden i Troy Batchelor.

Początek spotkania okazał się niebywale trudny dla gości z Wrocławia. Po pięciu gonitwach gospodarze utrzymywali 16-punktową przewagę. Żużlowcy z Dolnego Śląska próbowali dopasować ustawienia swoich motocykli. W drugiej połowie spotkania, nie byli już łatwym przeciwnikiem.

Oceń mecz i zawodników:

Wybierz najlepszego zawodnika

PGG ROW Rybnik
wybierz zawodnika
 • Dawid Stachyra
 • Marcel Kajzer
 • Roman Chromik
 • Michał Szczepaniak
 • Marcin Bubel
 • Kacper Woryna
 • Dakota North
 • Robert Chmiel
 • Ilja Czałow
 • Michał Schmidt
Betard Sparta Wrocław
wybierz zawodnika
 • Zbigniew Suchecki
 • Jurica Pavlic
 • Tomasz Jędrzejak
 • Maciej Janowski
 • Patryk Malitowski
 • Mike Trzensiok
 • Patryk Dolny
Wydarzenie:

ŻKS ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław


Większość przyjezdnych zawodników nie ukrywało zaskoczenia, jakim dla nich była geometria rybnickiego owalu. Wielu z nich nie miało okazji do startów na Górnym Śląsku po przebudowie toru. - Muszę przyznać, że w trakcie jazdy tor zaskakiwał. Nie da się ukryć, że geometria toru jest zagadkowa, trzeba się w niego wjechać i szukać odpowiednich ścieżek. Mieliśmy pierwszą styczność z tym owalem - powiedział Zbigniew Suchecki.

Nie najlepiej spisali się przyjezdni juniorzy. Zarówno Patryk Dolny, jak i Mike Trzensiok zdobyli zaledwie po dwa oczka. Największe nadzieje spośród juniorów z pewnością pokładano w Patryku Malitowskim. Wrocławianin w minionym sezonie niespodziewanie okazał się triumfatorem memoriału Łukasza Romanka. Końcową fazę sezonu spędził właśnie w Rybniku. Sobotni trening zakończył z dorobkiem czterech punktów. Nieco lepiej zaprezentowała miejscowa młodzież.

Zdecydowanie najskuteczniejszymi rybnickimi jeźdźcami okazali się Australijczyk Dakota North, Michał Szczepaniak oraz wychowanek klubu - Roman Chromik. Ten stracił zaledwie jeden punkt, przegrywając z liderem wrocławian Juricą Pavlic. Honoru gości starali się bronić Maciej Janowski, a także Tomasz Jędrzejak - zdobywcy dziewięciu punktów.

Pierwszy trening punktowany, rozegrany w Rybniku okazał się niezwykle ciekawym widowiskiem. W składzie gości wprawdzie brakowało najmocniejszych zawodników, jednak pozostała część drużyny miała problem z odparciem ataków miejscowych. ŻKS udowodniło, że nawet bez lidera jest w stanie zwyciężyć na własnym owalu, co można uważać za ogromny atut.

Jednak to nie wynik spotkania był najważniejszy. Dla każdego z zawodników była to dobra okazja do przygotowania się do zbliżającej się inauguracji sezonu 2014.

ŻKS ROW Rybnik okazał się triumfatorem swojego pierwszego treningu punktowanegoŻKS ROW Rybnik okazał się triumfatorem swojego pierwszego treningu punktowanego
Punktacja:

Betard Sparta Wrocław - 40
1. Maciej Janowski - 9 (2,1,3,3)
2. Zbigniew Suchecki - 4+1 (0,0,2*,0,2)
3. Tomasz Jędrzejak - 9+1 (2,2*,2,3)
4. Patryk Malitowski - 4 (0,3,0,1,0)
5. Jurica Pavlic - 10 (1,3,3,3)
6. Patryk Dolny - 2 (1,0,d,1)
7. Mike Trzensiok - 2 (u,0,u,2)

ŻKS ROW Rybnik - 50
9. Michał Szczepaniak - 9+1 (3,1*,3,2)
10. Dakota North - 9 (1,2,1,2,3)
11. Ilja Czałow - 7 (1,3,1,2)
12. Roman Chromik - 10+1 (3,2*,2,-,3)
13. Dawid Stachyra - 6+1 (3,1,1,1*,d)
14. Kacper Woryna - 4 (3,0,1)
15. Marcin Bubel - 4+2 (2*,2*,0)
16. Robert Chmiel - NS ()
17. Michał Schmidt - NS ()
18. Marcel Kajzer - 1 (0,1)

Bieg po biegu:
1. Szczepaniak, Janowski, North, Suchecki 4:2
2. Woryna, Bubel, Dolny, Trzensiok (u4) 5:1 (9:3)
3. Chromik, Jędrzejak, Czałow, Malitowski 4:2 (13:5)
4. Stachyra, Bubel, Pavlic, Trzensiok 5:1 (18:6)
5. Czałow, Chromik, Janowski, Suchecki 5:1 (23:7)
6. Malitowski, Jędrzejak, Stachyra, Woryna 1:5 (24:12)
7. Pavlic, North, Szczepaniak, Dolny 3:3 (27:15)
8. Janowski, Suchecki, Stachyra, Bubel 1:5 (28:20)
9. Szczepaniak, Jędrzejak, North, Malitowski 4:2 (32:22)
10. Pavlic, Chromik, Czałow, Trzensiok (u3) 3:3 (35:25)
11. Jędrzejak, North, Stachyra, Suchecki 3:3 (38:28)
12. Janowski, Czałow, Woryna, Dolny (d4) 3:3 (41:31)
13. Pavlic, Szczepaniak, Malitowski, Kajzer 2:4 (43:35)
14. North, Trzensiok, Dolny, Stachyra (d) 3:3 (46:38)
15. Chromik, Suchecki, Kazjer, Malitowski 4:2 (50:40)

Widzów ok. 1000
Czasu nie mierzono.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Maniek. Zgłoś
  Fajnie ze Rybnik wygral.Piotrkowi Baronowi proponuje odnowic licencje i smigac za Sucheckiego bedzie wiecej pozytku dla Sparty.Suchecki i juniorka to kpina z kibiców
  • Maniek. Zgłoś
   Fajnie ze Rybnik wygral.Piotrkowi Baronowi proponuje odnowic licencje i smigac za Sucheckiego bedzie wiecej pozytku dla Sparty.Suchecki i juniorka to kpina z kibiców
   • RoB RoW Zgłoś
    Dandalin mi nie chodzilo o spine tylko o to ze nawet jakbysmy jechali najmozliwie naj skladzie ni ma szans was pokonac przeciez roznica 1 a Extra jest zbyt wysoka dla nas . Wiemy ze przelozenia
    Czytaj całość
    inne rozumiem to . Prawdą jest tylko trening zobacz sobie jaka roznica miedzy wami na nami. Na dystansie nie bylo szans was dogonic.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL