Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rozpoczęto sprzedaż biletów na GP Łotwy w Rydze. Na ruinę z wirtualnymi miejscami?

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Ruszyła sprzedaż biletów na światową imprezę. Ma być rozegrana na arenie, której stan do tej pory woła o pomstę do nieba.

Pojawiła się możliwość zakupu biletów na zaplanowany na 16 sierpnia w Rydze turniej Speedway Grand Prix of Latvia. Organizatorzy zaproponowali wejściówki w czterech segmentach. Bilet normalny na miejsca numerowane kosztuje od 40 do 70 Euro. Inne miejsca siedzące wyceniono na 30 i 35 Euro. Za kawałek gruntu pod stopami (miejsca stojące) zapłacić trzeba będzie 16 Euro. Przewidziano także bilety ulgowe (dla dzieci do lat 16 oraz inwalidów rożnych grup), których cena waha się od 8 do 52,5 Euro. O słuszności takich a nie innych cen dyskutować nie ma sensu. Frekwencja na stadionie będzie najlepszą na nie odpowiedzią. Zastanawiające są całkiem inne fakty.

Decyzja o przeniesieniu łotewskiego etapu GP, z "zaprawionego w bojach" Daugavpilsu do stolicy Łotwy, zapadła jesienią ubiegłego roku. Pisaliśmy w połowie listopada, w jak opłakanym stanie jest "Bikernieku Kompleksa Sporta Baze" położona przy Eizensteina Iela. Później, pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że coś się ruszyło z przygotowaniami i na owal stadionu dowieziono kilkaset ton norweskiego dolomitu. Ponieważ mamy w Rydze swoich wysłanników, z całym przekonaniem możemy stwierdzić, że od tamtego czasu na arenie, gdzie za niecałe pięć miesięcy mają ścigać się czołowi zawodnicy świata, nie działo się dosłownie nic! 

Całkiem niedawno, w udzielonym naszemu portalowi wywiadzieAndrzej Lebiediew zapytany o niepokojący marazm w przygotowaniach stadionu powiedział: - Wszystko będzie gotowe na 100 proc., jestem tego pewien. U nas potrafią zdziałać cuda. Myślę, że to dobra decyzja, że speedway pojawi się w innym miejscu niż Daugavpils. Działacze chcą popularyzować żużel na Łotwie i to mnie cieszy.

Pozostaje mieć nadzieję, że młody reprezentant Łotwy nie myli się i w najbliższym czasie będziemy mieli do czynienia nie z cudami, a raczej z rzeczywistym zaangażowaniem sił i środków, tak by przybyli z całej Europy kibice speedway'a mogli w godnych warunkach obejrzeć zawody. Póki co jednak cena 35 Euro za możliwość usadowienia się na spróchniałych, osadzonych w kruszącym się betonie ławkach, wydaje się być "lekko" przesadzona. 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL