Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sobota na Wyspach: Debiut Leicester Lions, Adam Skórnicki pojedzie przeciwko Orłom

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W sobotę na Wyspach Brytyjskich odbędą się dwa spotkania Elite League. Na torze w Leicester Lwy zmierzą się z Wilkami. Z kolei rywalem Orłów będzie Birmingham Brummies z Adamem Skórnickim w składzie.

Sobota będzie pracowitym dniem dla żużlowców na Wyspach Brytyjskich. Oprócz dwóch meczów Elite League odbędą się aż cztery spotkania sparingowe z udziałem zespołów z Premier League. 29 marca swój pierwszy mecz po powrocie do Elite League rozegra drużyna Leicester Lions. Klub ten reaktywowany został trzy lata temu. W Leicester zbudowano od nowa tor, a Lwy ostatnie lata spędziły w Premier League.

Już przed sezonem 2013 promotor Lwów chciał, by prowadzona przez niego drużyna dołączyła do Elite League. Władze brytyjskiego żużla postanowiły jednak odrzucić aplikację klubu z Leicester. Dopiero w tym roku Lwy uzyskały przepustkę do startów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii, a wszystko dzięki problemom finansowym Peterborough Panthers. Liderem Lwów ma być Jason Doyle, który jest już w Wielkiej Brytanii. Australijczyk będzie mógł liczyć na wsparcie Petera Ljunga, Madsa Korneliussena i Patricka Hougaarda.

Tai Woffinden jest liderem Wolverhampton WolvesTai Woffinden jest liderem Wolverhampton Wolves
Rywalem Lwów w tym historycznym meczu będzie Wolverhampton Wolves. Wilki przystąpią do tego spotkania osłabione brakiem Piotra Pawlickiego, który tego dnia wystąpi w krajowych eliminacjach do IMŚJ. Jego miejsce zajmie Chris Harris. Najpewniejszym punktem gości jest Tai Woffinden. Obaj brytyjscy uczestnicy cyklu Grand Prix startowali w tym sezonie na torze w Leicester. W meczu Wielka Brytania - Reszta Świata, który rozegrany był w ramach Ben Fund Bonanza, "Bomber" zdobył 8 punktów i bonus, a "Woffy" zapisał na swoim koncie 10 "oczek".

W drugim sobotnim meczu Elite League zespół Eastbourne Eagles podejmie Birmingham Brummies. Obie drużyny wystąpią w swoich najmocniejszych składach. Skład Orłów oparty jest w tym sezonie na zawodnikach ze Skandynawii. Liderami powinni być Bjarne Pedersen i Joonas Kylmaekorpi, a na dobre wyniki stać również Camerona Woodwarda, Timo Lahtiego i Mikkela Michelsena. Z kolei Brummies to zespół pozbawiony lidera, w którym każdego z zawodników stać na dwucyfrową zdobycz punktową. W ekipie gości wystąpi Adam Skórnicki.

Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:30, a portal SportoweFakty.pl przeprowadzi z nich relacje LIVE.

Składy:

Elite League: Eastbourne Eagles - Birmingham Brummies, godz. 20:30. Relacja LIVE

Eastbourne Eagles: Bjarne Pedersen, Timo Lahti, Cameron Woodward, Mikkel Michelsen, Joonas Kylmaekorpi, Daniel Halsey, Lewis Blackbird.

Birmingham Brummies: Daniel King, Daniel Nermark, Ben Barker, Adam Skórnicki, Edward Kennett, Benji Compton (gość), Ben Morley (gość).

Elite League: Leicester Lions - Wolverhampton Wolves, godz. 20:30. Relacja LIVE.

Leicester Lions: Jason Doyle, Peter Ljung, Mads Korneliussen, Simon Stead, Patrick Hougaard, Tom Perry, Max Clegg.

Wolverhampton Wolves: Tai Woffinden, Jacob Thorssell, Tyron Proctor, Ricky Wells, Chris Harris (gość), Joe Jacobs, Ashley Morris.

Puchar Ligi Premier League: Workington Comets - Glasgow Tigers, godz. 20:00.

Workington Comets: Josh Grajczonek, Mason Campton, Ricky Wells, Kyle Howarth, Rene Bach, Chris Mills, Ashley Morris.

Glasgow Tigers: Kevin Woelbert, Dimitri Berge, Rusty Harrison, Mark Lemon, Theo Pijper, Anders Thomsen, Kasper Lykke Nielsen.

Sparing: Berwick Bandits - Redcar Bears, godz. 20:00.

Berwick Bandits: Kevin Doolan, David Bellego, Matej Kus, Matthew Wethers, Claus Vissing, Liam Carr, Steen Jensen.

Redcar Bears: Richard Lawson, Carl Wilkinson, Hugh Skidmore, Richard Hall, Aaron Summers, Jan Graversen, Luke Crang.

Sparing: Rye House Rockets - Peterborough Panthers, godz. 20:00.

Rye House Rockets: Gość, Jason Bunyan R/R, Matt Tresarrieu, Jason Garrity, Steve Boxall, Luke Bowen, Simon Lambert.

Peterborough Panthers: Ryan Fisher, Lewis Blackbird (Z/Z), Lasse Bjerre, Ulrich Ostergaard, Ales Dryml, Danny Phillips, Oliver Greenwood.

Sparing: Plymouth Devils - Somerset Rebels, godz. 20:15.

Plymouth Devils: Richie Worrall (gość), Roland Benko, Kyle Newman, Rasmus Jensen, Sam Simota, Ben Reade, Kalle Katajisto.

Somerset Rebels: Nick Morris, Todd Kurtz, Brady Kurtz, Pontus Aspgren, Oliver Allen, Charles Wright, Paul Starke.

Tabela Elite League:

Premiership

MDrużynaMPktZRP+/-
1.Swindon Robins24501419+153
2.Poole Pirates23481427+48
3.Wolverhampton Wolves244212111+45
4.Ipswich Witches244211211-37
5.Belle Vue Aces244112111+10
6.King's Lynn Stars233192120
7.Peterborough Panthers24206117-219


Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL