Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Obrzęk mózgu u młodego Brytyjczyka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W czwartkowym meczu Elite League pomiędzy Swindon Robins a Coventry Bees doszło do upadku Darryla Ritchingsa. Stan zdrowia Brytyjczyka jest poważny.

Czwartkowy mecz Elite League pomiędzy Swindon Robins a Coventry Bees odbywał się w bardzo trudnych warunkach. Na kiepskiej nawierzchni nie poradził sobie Darryl Ritchings, który w swoim pierwszym starcie zanotował groźnie wyglądający upadek. Młody Brytyjczyk szybko został odwieziony do pobliskiego szpitala.

Lekarze ze Swindon podjęli jednak decyzję o przewiezieniu Ritchingsa do szpitala imieniem Johna Radcliffa w Oxfordzie, gdzie żużlowiec będzie miał zapewnioną lepszą opiekę. Wpływ na decyzję lekarzy miał obrzęk mózgu, do jakiego doszło u zawodnika Swindon. Ponadto zdiagnozowano u niego złamanie nogi w kostce. W biuletynie medycznym jego stan określono jako stabilny.

- Darryl jest pod wpływem mocnych środków przeciwbólowych i oczywiście wszyscy w Swindon jesteśmy przejęci tym, co go spotkało. Rodzina prosiła mnie, abym przekazał wszystkim, że dziękuje za wsparcie i życzenia powrotu do zdrowia dla Darryla. Równocześnie chciałbym prosić wszystkich, aby w tych trudnych dniach uszanowali prywatność rodziny, jak i samego zawodnika. W ciągu kilku najbliższych dni będziemy wiedzieć coś więcej, a wtedy wydamy kolejny komunikat - poinformował Alun Rossiter, menedżer klubu z Swindon.

Czwartkowe zawody, z powodu coraz trudniejszych warunków torowych, zostały przerwane po rozegraniu dziesięciu wyścigów. W tym momencie ekipa gości z Coventry prowadziła 36:26, a wynik spotkania zaliczono.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Twoim zdaniem zawody żużlowe na Wyspach są bardziej niebezpieczne od tych rozgrywanych w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • smok Zgłoś
  Takie tory w Polsce są niedopuszczalne, ale nie ma co się dziwić, że w Anglii są. Przecież to dziki kraj jest!
  • Ahmed Zgłoś
   ci angole z BSPA są głupsi niż ustawa przewiduje! Nie wiem, moze w ich pojęciu szkolenie mlodziezy polega wlasnie na tym, by puszczac zawodnikow na takie trudne tory zagrażające zdrowiu i
   Czytaj całość
   życiu? Wydaje im sie, ze dzieki temu wychowają nastepcow Woffindena? Szkoda ze o Lee Richardsonie juz nie pamiętają.
   • LukEKSSG Zgłoś
    Jak długo jeszcze bedziemy czytac o takich sytuacjach? Kiedy ktoś mądry wpadnie na pomysł wycofania tych durnych tłumików które pogarszają płynność jazdy. Nawet jeśli nie jest to
    Czytaj całość
    jego wina to jak mozna liczyc na to, że sie komuś nic nie stanie tym bardziej, że nikt nie jest z nich zadowolony. Jak można ryzykować zdrowie zawodników?
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL