Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kildemand zastąpi Walaska - Włókniarz Częstochowa - GKM Grudziądz (zapowiedź)

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
W niedzielę dalszy ciąg żużlowych zmagań na SGP Arenie Częstochowa. Przy Olsztyńskiej zawita drużyna GKM-u Grudziądz, by w treningu punktowanym zmierzyć się z Włókniarzem.

Skład, jaki zdecydował się awizować Robert Kempiński, niewiele odbiega od tego, który najpewniej będzie reprezentować drużynę GKM-u Grudziądz w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Brakuje w nim wychowanka Włókniarza Częstochowa, Sebastiana Ułamka, ale jego absencja jest spowodowana startem w Memoriale Rycerzy Speedway'a, który odbędzie się tego samego dnia w Zielonej Górze. Zresztą, z tego samego powodu wśród gospodarzy nie ujrzymy Grzegorza Walaska.

Częstochowscy kibice będą mogli za to ponownie obejrzeć swojego ulubieńca sprzed kilku lat. Mowa o Danielu Nermarku, który był jednym z czołowych zawodników Włókniarza w latach 2011 - 2012. W sezonie 2013 przeniósł się do Stali Gorzów, ale z powodu kontuzji nie miał okazji zaprezentować się przed częstochowską publicznością. Dla Szweda niedzielny trening punktowany będzie zatem pierwszym występem na dobrze znanym mu owalu od 2012 roku.

Daniel Nermark ponownie zaprezentuje się przed częstochowską publicznościąDaniel Nermark ponownie zaprezentuje się przed częstochowską publicznością
Gospodarze, podobnie jak w ostatnim treningu punktowanym z Betard Spartą Wrocław, na niedzielę przygotowali najmocniejszy skład z możliwych. Zabraknie dwóch "Gregów". Grigorij Łaguta wraca do zdrowia po kontuzji odniesionej na motocrossie, zaś o przyczynach nieobecności Grzegorza Walaska wspominamy wyżej. W jego miejsce jako prowadzący parę z juniorem pojawi się Peter Kildemand. Dla Duńczyka będzie to pierwsza okazja w tym sezonie do zaprezentowania się przed częstochowską publicznością w poważniejszym teście.

Niewiadomą jest występ w tych zawodach Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk w czwartek w trakcie rywalizacji z Betard Spartą Wrocław upadł na tor i mocno poobijał sobie plecy. Na szczęście "Liglad" nie nabawił się poważniejszych urazów, w postaci np. złamań, ale jego ciało zostało silnie stłuczone. - Na pytanie, czy pojedzie w niedzielnym treningu punktowanym z GKM-em Grudziądz odparł, że jak tylko będzie czuć się na siłach - przekazał w czwartek po badaniach w szpitalu Michaela menedżer Lwów, Jarosław Dymek.

Po czwartkowym upadku występ w niedzielę Michaela Jepsena Jensena nie jest pewnyPo czwartkowym upadku występ w niedzielę Michaela Jepsena Jensena nie jest pewny
Planom rozegrania treningu nie powinna przeszkodzić pogoda. Synoptycy nie przewidują bowiem opadów deszczu ani przed rozpoczęciem zawodów, ani w ich trakcie.

Awizowane składy:

GKM Grudziądz
1. Daniel Jeleniewski
2. Andriej Karpow
3. Norbert Kościuch
4. Daniel Nermark
5. Ales Dryml
6. Marcin Nowak
7. Mike Trzensiok (gość)
8. Oskar Bober

Włókniarz Częstochowa
9. Rune Holta
10. Rafał Szombierski
11. Mirosław Jabłoński
12. Michael Jepsen Jensen
13. Peter Kildemand
14. Hubert Łęgowik
15. Artur Czaja
16. Rafał Malczewski

Początek zawodów: 15.30
Bilety: 10 zł. Posiadacze karnetów, po uprzednim odebraniu wejściówki w kasie, wstęp darmowy

Prognoza pogody (za pogoda.onet.pl):
Temp.: ok. 16°C
Deszcz: 0.0 mm
Wiatr: 6 km/h
Ciśnienie: 1015 hPa

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL