Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Martin Smoliński po zwycięstwie w GP: Czuję się jak na szczycie Mount Everest

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Martin Smoliński to pierwszy od wielu lat reprezentant Niemiec, który nawiązał walkę ze światową czołówką. Zwycięstwo w Grand Prix Nowej Zelandii to dla 30-latka spełnienie marzeń.

Pierwsze godziny po niespodziewanym triumfie były dla Niemca niezwykle pracowite. Martin Smolinski udzielił setek wywiadów i pozował do zdjęć, znajdując się w centrum zainteresowania całego żużlowego świata, co było dla niego zupełnie nowym doświadczeniem. Jak sam przyznaje, dopiero kilka dni po zawodach zaczął oswajać się z myślą, że osiągnął tak ogromny sukces. - Oglądałem finał dobre dziesięć czy piętnaście razy. Potem przeczytałem wszystkie wiadomości, które otrzymałem. Kiedy oglądam zdjęcia z ceremonii, łezka kręci mi się w oku. To zupełnie niezwykłe i niesamowite. Ciężka praca z ostatnich dwudziestu lat przyniosła wreszcie efekty. Jeżdżę w Grand Prix nie o czapkę śliwek, nie tylko, żeby w nim być. Jadę o tytuł mistrza świata. Wielu ludzi pytało, co robię w cyklu. Pokazałem im - powiedział Niemiec dla speedweek.com.

Dla Martina Smolińskiego zwycięstwo w Auckland to życiowy sukcesDla Martina Smolińskiego zwycięstwo w Auckland to życiowy sukces
Smoliński ma na swoim koncie kilka trofeów zdobytych na długim torze. Jest między innymi wicemistrzem świata. Czy sukces z Auckland da się w jakiś sposób porównać do srebrnego medalu w innej odmianie żużla? - Zdecydowanie nie. To tak jakby porównywać wejście na górę gruzu ze zdobyciem szczytu Mount Everest. Nie mam nic przeciwko wyścigom na długim torze, dają mi wiele radości, ale to był tylko jeden z etapów, który miał mi pomóc wskoczyć na najwyższy poziom w klasycznym żużlu - wytłumaczył sensacyjny zwycięzca z Auckland.

Dla Martina Smolińskiego zawody w Nowej Zelandii były wyjątkowe z wielu powodów. - Kiedy stałem na podium, mając obok Kasprzaka i Pedersena, oglądało mnie na żywo 15 000 osób i zagrano niemiecki hymn, byłem niesamowicie szczęśliwy. Wokół było tyle kamer, wiele się działo. Spojrzałem tylko w niebo. Miałem w swoim życiu wiele niepowodzeń, nie było mi łatwo. W młodym wieku straciłem matkę. Obiecałem jej coś na łożu śmierci. Jason Crump po finale powiedział, że ma nadzieje, iż organizatorzy przygotowali niemiecki hymn. To tylko pokazuje, jak wielką niespodzianką była moja wygrana - powiedział Smoliński.

Źródło: speedweek.com

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Martin Smoliński będzie w stanie utrzymać wysoką formę przez cały sezon i powalczy o tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

 • RUSS STEFAN OPOLE Zgłoś
  miejsc na pudle jest tylko trzy.- to prawda musiał by miec nowego menadzera z kolejarza opole hehe
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Przypasował sprzęt zawody wyszły jak najbardziej pudło było/ teraz przyjdzie kolejna odsłona tego turnieju zobaczymy jak kolejny raz wyjdzie, Cieszyć z wygranej się należy,lecz
   Czytaj całość
   należy pamiętać jedna jaskółka mistrza nie zrobi.Powodzenia życzę aby się marzenia spełniły ,ale tu jest dość spore grono zawodników że chcą zostać mistrzami i stać ich jest na to co gorsze miejsc na pudle jest tylko trzy.
   • Damian95 Zgłoś
    Wielu ludzi pytało, co robię w cyklu. Pokazałem im - powiedział Niemiec dla speedweek.com.I dobrze ! Sport jest piękny :)
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

    ×
     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL