Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pedersen kluczowy dla Carbon Startu w meczu z GKM? Duńczyk ma patent na grudziądzki tor

Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek
[tag=870]Carbon Start Gniezno[/tag] uda się w niedzielę do Grudziądza, gdzie zmierzy się z tamtejszym GKM. Jak czerwono-czarni radzili sobie na torze najbliższego rywala w ostatnich latach?

Jonas Davidsson 

Szwed po raz ostatni w zawodach ligowych na obiekcie GKM wystąpił w sezonie 2008, bowiem ostatnie lata spędził na torach ekstraligowych. Reprezentował wówczas barwy Polonii Bydgoszcz i wywalczył 10 punktów oraz 2 bonusy. Davidsson imponował formą na przedsezonowym treningu par, kiedy popisywał się dobrymi startami. Jeśli w niedzielę również będzie tak skuteczny w tym elemencie, kibice mogą liczyć na udany mecz w jego wykonaniu.

Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 1,179

Damian Adamczak

Po raz pierwszy (i jak dotąd ostatni) Adamczak startował w Grudziądzu podczas zawodów ligowych w sezonie 2012, kiedy wywalczył 9 "oczek" i bonus dla Orła Łódź. Dobrze zna jednak miejscowy tor, bo wielokrotnie startował na nim w zawodach młodzieżowych.

Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,368

Adrian Gomólski

Wychowanek Carbon Startu ma spore doświadczenie w jeździe na torze GKM. W 2004 roku wywalczył 3 punkty. Dwa lata później zapisał na swoim koncie 4 "oczka" i 2 bonusy. Podobnie spisał się 12 miesięcy później (4). W sezonie 2008, już jako zawodnik klubu z Ostrowa, był liderem zespołu (13+2). Słabiej spisał się przy okazji kolejnej wizyty (5+1). W kolejnych meczach "nie łapał" się do składu swoich zespołów na mecze w Grudziądzu.

Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,500

Wadim Tarasienko

Rosjanin debiutował na obiekcie w Grudziądzu podczas sezonu 2011 - wywalczył wówczas 2 punkty. Rok później zapisał przy swoim nazwisku 4 "oczka". W ubiegłym sezonie ścigał się ta dwukrotnie - raz spisał się przeciętnie (6+1), a raz był zdecydowanym liderem swojego zespołu (11+1).

Średnia wyjazd 2013 (I liga): 1,318

Bjarne Pedersen

Tor w Grudziądzu "leży" Duńczykowi. Jedyny słabszy jego występ na nim w ostatnich latach to ten z września 2012 roku (6+1). Kilka miesięcy wcześniej wywalczył tam 13 punktów. W sezonie 2009, jako zawodnik Unii Tarnów, zapisał przy swoim nazwisku 14 "oczek". Dobrze spisał się również rok wcześniej, broniąc barw Wybrzeża Gdańsk - "wykręcił" komplet punktów.

Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 1,333

Adrian Gała

"Heniu" nie startował dotąd w Grudziądzu w zawodach ligowych, zna jednak ten tor z imprez młodzieżowych. Zawodnik u progu sezonu zaliczył kilka niezłych występów i sztab szkoleniowy Carbon Startu liczy, że nawiąże skuteczną walkę z juniorami GKM.

Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,588

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
Na co będzie stać Carbon Start w Grudziądzu? "Jeździmy, żeby wygrywać. Na końcu podliczymy punkty"


Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (47):

Wszystkie komentarze (47)

Komentarze (47)

    Wszystkie komentarze (47)
    PRZEJDŹ NA WP.PL