Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tai Woffinden zostanie piłkarzem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Wkrótce Tai Woffinden sprawdzi się w nowej roli. Aktualny mistrz świata w jeździe na żużlu wybiegnie na boisko piłkarskie.

5 maja w Wolverhampton odbędzie się mecz piłkarski, w trakcie którego kibice będą mogli podziękować za długoletnią karierę Jody'emu Craddockowi. Anglik przez wiele lat występował na pozycji środkowego obrońcy na boiskach Premier League, gdzie reprezentował m. in. Sunderland AFC oraz Wolverhampton Wanderers. Craddock był nawet kapitanem drużyny z Wolverhampton, w której spędził dziesięć sezonów, w trakcie których rozegrał ponad 200 oficjalnych spotkań.

Dlatego angielscy działacze wpadli na pomysł, aby zorganizować mecz piłkarski, w którym zmierzą się ekipy Wolverhampton i Sunderlandu. W ekipie gospodarzy wystąpi Tai Woffinden, aktualny mistrz świata w jeździe na żużlu. - Nie mogę się już tego doczekać. To będzie wspaniałe doświadczenie dla mnie i jestem ciekaw momentu, kiedy założę buty piłkarskie. Jestem zaszczycony faktem, że mogę odegrać małą rolę w imprezie pożegnalnej Jody'ego Craddocka, bo to będzie dla niego niezwykle ważny dzień. Mam nadzieję, że z mojego powodu wielu kibiców żużlowych przybędzie tego dnia na stadion. Nigdy nie grałem w piłkę na takim poziomie, więc ten mecz na pewno dostarczy mi sporo zabawy. Pewnie pojawię się na boisku w końcówce spotkania - powiedział Woffinden na łamach brytyjskiego dziennika "Express and Star".

To jednak nie koniec atrakcji przygotowany przez Woffindena na imprezę pożegnalną Craddocka. W przerwie spotkania "Woffy" wyjedzie na stadion na motocyklu żużlowym i ma pokazać kibicom kilka ciekawych akcji.

Część zysków z imprezy trafi na konto szpitala w Birmingham, który zajmuje się chorymi dziećmi.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy doceniasz działalność charytatywną Taia Woffindena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL