Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bellego i Marach zadebiutują w Opolu. Czy to będzie problemem dla MDM Komputery ŻKS Ostrovia?

Dawid Bilski
Dawid Bilski
Z dwójką żużlowców, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z torem Opolu, do spotkania z tamtejszym Kolejarzem w poniedziałek przystąpi zespół MDM Komputery ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

1. Ronnie Jamroży - rawiczanin z zawodników ostrowskiej drużyny w ostatnich latach na torze w Opolu startował najczęściej. W sezonie 2013 w II lidze jako jeździec KSM Krosno wywalczył 5 punktów i 2 bonusy (3,1*,0,1*). Słabiej poszło mu w eliminacji Złotego Kasku - 3 "oczka" (0,0,2,1,d). Natomiast rok wcześniej Jamroży został zwycięzcą turnieju "Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" w niezbyt mocnej stawce - 13 punktów +3 (3,3,2,3,2). W biegu dodatkowym o zwycięstwo wygrał z Michałem Mitko.

2. Kamil Brzozowski - w Opolu miał okazję wystartować w 2004 roku, reprezentując Stal Gorzów w zawodach MDMP. Wówczas 17-letni "Brzózka" zapisał na swoim koncie 8 punktów (2,2,1,3).

3. Timo Lahti - Fin w ubiegłym roku broniąc barw Wandy Kraków dwukrotnie pojawiał się w stolicy polskiej piosenki. Pierwszy jego występ nie był udany - 3 (0,0,-,-,3) . Na rundę finałową wyciągnął odpowiednie wnioski i zakończył mecz zdobywając 10 "oczek" i 2 bonusy (2*,2*,0,3,3).

4. David Bellego - młody Francuz debiutuje w lidze polskiej. Już po pierwszych jazdach dopasował się do ostrowskiego toru podczas treningów. Czy podobnie będzie z opolskim owalem? Z pewnością na to liczą fani zespołu z Ostrowa.

5. Peter Karlsson - Szwed poprzednim razem opuszczał Opole w dobrych nastrojach. W 2005 roku jego KMO zwyciężyło, a 44-letni dziś zawodnik wywalczył 10 punktów (d,2,3,2,3).

6. Filip Marach - inauguracja sezonu 2014 w przypadku tego żużlowca wypadła przyzwoicie. W Opolu wystartuje po raz pierwszy i będzie chciał udowodnić, że dobry start przeciwko Niedźwiadkom z Rawicza to nie był przypadek.

7. Marcin Wawrzyniak - ostatni występ na opolskim owalu zaliczył w ubiegłym roku. Rozpoczął zawody od zwycięstwa w biegu młodzieżowym. Później nie szło już mu tak dobrze i zapisał na swoim koncie 4 punkty (3,0,1).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czego można spodziewać się po debiucie Davida Bellego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL