Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotr Dym kluczem Victorii do zwycięstwa w Rawiczu?

Robert Szłapak
Robert Szłapak
W lany poniedziałek Victorię Piła czeka wyjazdowe spotkanie w Rawiczu. Większość pilskich żużlowców zna tamtejszy tor, a szczególnie dobrze się na nim czują Witalij Biełousow i Piotr Dym.

Witalij Biełousow

Rosjanin od początku tego sezonu jest w bardzo dobrej formie i z pewnością będzie chciał podtrzymać świetną passę w Rawiczu. W sezonie 2013 Biełousow reprezentował barwy Niedźwiadków, jednak wystąpił tylko w jednym spotkaniu na własnym torze i został wypożyczony do Victorii. Rok wcześniej, w barwach Kolejarza Opole, Biełousow miał dwie okazje do jazdy w Rawiczu i dwa razy był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Najpierw w rundzie zasadniczej zdobył 11 punktów i bonus (1,2,2*,3,3), a następnie w rundzie finałowej uzyskał aż 15 (3,3,2,2,2,3) z 36 oczek zdobytych przez Kolejarza.

Piotr Dym

Nowy nabytek Victorii będzie dla pilskiej ekipy niezwykle ważnym ogniwem w najbliższym meczu. Piotr Dym nie tylko mieszka w Rawiczu, ale także w barwach Kolejarza występował przez 12 lat. Sezon 2013 i jazda w I lidze nie była jednak dla niego szczególnie udana. Jego średnia biegopunktowa na stadionie im. Floriana Kapały wyniosła 1,063 i wystąpił zaledwie w czterech meczach. Zdecydowanie lepiej Dym radził sobie w II lidze i w sezonie 2012 na rawickim torze uzyskał średnią 2,148.

Piotr Dym większość swojej kariery spędził w Kolejarzu RawiczPiotr Dym większość swojej kariery spędził w Kolejarzu Rawicz
Jesper Monberg

Doświadczony Duńczyk większość swojej kariery spędził ekstralidze i I lidze, w związku z czym nie miał wielu okazji do jazdy na torze najbliższego rywala. Jego ostatni mecz w Rawiczu to 2003 rok i 7 punktów w barwach Startu Gniezno.

Emil Pulczyński

Torunianin, ze względu na starty w ekstralidze, nie miał jeszcze ani jednej okazji do startów w meczu ligowym przeciwko Kolejarzowi Rawicz. Ostatnio na stadionie im. Floriana Kapały Emil Pulczyński ścigał się w 2012 podczas półfinału IMP i zdobył tylko 3 oczka. Zdecydowanie lepiej spisał się podczas finału kr. el. do IMEJ w 2010, kiedy zdobył 10 punktów i zajął czwarte miejsce.

Piotr Świst

Najstarszy zawodnik II ligi regularnie z pilskim zespołem przyjeżdżał do Rawicza. W 2012 uzyskał w meczu przeciwko Kolejarzowi 9 punktów (3,2,1,1,2). Jego wcześniejsze występy to 8+1 (2,1,1,1*,3) w barwach Kaskadu Równe i 12 (2,0,1*,3,3,3) w barwach pilskiej Polonii.

Juniorzy

Arkadiusz Pawlak i Oskar Ajtner-Gollob w najbliższy poniedziałek zadebiutują na rawickim torze.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy powrót Piotra Dyma na rawicki tor będzie udany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL