Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Poniedziałkowe mecze oczami Krzysztofa Cegielskiego

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W poniedziałek odbędą się spotkania w ENEA Ekstralidze, Nice Polskiej Lidze Żużlowej i Polskiej 2. Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował Krzysztof Cegielski.

ENEA Ekstraliga 

KantorOnline Włókniarz Częstochowa - SPAR Falubaz Zielona Góra 

Z jednej strony częstochowianie po niezłym spotkaniu w Lesznie mogliby optymistycznie podchodzić do tego meczu. Brak Łaguty i Jensena to jednak zbyt poważne osłabienia. Zielonogórzanie są żądni rehabilitacji za pierwszą kolejkę. Uważam, że będą bardzo skoncentrowani. Na pewno wiedzą, że nie ma żartów. Mogą się obudzić po trzech spotkaniach bez zwycięstwa. To dla nich mecz z kategorii bardzo ważnych. Mają pełny skład i większą siłę rażenia. Moim zdaniem wygrają. Typuję wynik 42:48.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 

Oba zespoły są w dobrych nastrojach po pierwszej kolejce. Jedni zrobili małą niespodziankę, drudzy zdecydowanie większą. Siła na papierze tarnowian jest dużo większa, a do tego dochodzi atut własnego toru. On jest dla nich takim samym atutem jak własny obiekt dla gdańszczan. Uważam, że Jaskółki powinny pokazać swoją wyższość. Typuję wynik 54:36.  

Unibax Toruń - Betard Sparta Wrocław 

Cieszy powrót Warda. Dobrze, że ta kontuzja nie jest poważniejsza. Jego jazda to zawsze przyjemność dla oka. Przy komplecie publiczności gospodarze będą chcieli zacząć ścieżkę zwycięstw. Gdyby wrocławianie byli taką drużyną jak w ubiegłym sezonie, czyli mocniejszą niż to teoretycznie wygląda, to wtedy mieliby szansę na sukces. Na ten moment większość zawodników we Wrocławiu jedzie gorzej niż przed rokiem. Torunianie wiedzą, jaka jest ich sytuacji. Nie przewiduję kolejnej niespodzianki. Typuję wynik 52:38.  

Nice Polska Liga Żużlowa 

Carbon Start Gniezno - ŻKS ROW Rybnik 

Gospodarze po zwycięstwie w Grudziądzu zasługują na wielkie brawa. Na pewno zrobią wszystko, żeby odnieść drugą wygraną. Myślę, że mają jeszcze większe szanse pokazać, że są w dobrej dyspozycji. Rybniczanie z kolei nie mają nic do stracenia. Nie są faworytem. Wiele biegów może być trudnych dla gospodarzy. Gnieźnianie mają jednak więcej atutów. Typuję wynik 49:41.  

Orzeł Łódź - GKM Grudziądz 

Ten mecz może być bardzo zacięty. Wydawało mi się, że siła Orła będzie trochę większa. Niektórzy zawodnicy nie prezentują jednak swojej optymalnej dyspozycji. To stwarza szansę dla gości, który też ma problemy, co potwierdził pierwszy mecz. Uważam, że ten może trzymać w napięciu do samego końca. Typuję wynik 45:45

KMŻ Lublin - PGE Marma Rzeszów 

Oba zespoły dobrze zaprezentowały się dobrze w pierwszej kolejce. Przede wszystkim mam na myśli lublinian. Davey Watt może być liderem tej drużyny. Jego jazda w Daugavpils napawa optymizmem. Uważam, że w tym meczu możliwa jest pewna niespodzianka. Rzeszowianie teoretycznie mają większa siłę, zwłaszcza na pozycjach juniorskich. Gospodarze potrzebują zwycięstw liderów. To może przeważyć w całym meczu. Typuję wynik 46:44

Polska 2. Liga Żużlowa 

Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz - Victoria Piła 

Siła i doświadczenie są po stronie gości. Dużym atutem gospodarzy jak zawsze jest ich tor. W ostatnim czasie to jednak nie funkcjonowało już tak jak kiedyś. Myślę, że trudno będzie im zaskoczyć pilan. Kolejarz stać na zwycięstwo, ale uważam, że bardziej prawdopodobna jest wygrana gości. Typuję wynik 43:47.  

Kolejarz Opole - MDM Komputery ŻKS Ostrovia 

Ambicja i chęci opolan mogą nie wystarczyć. Siła gości powinna być dużo większa. Mają znacznie lepsze zaplecze sprzętowe i większe możliwości. Typuję wynik 42:48.  

Speedway Wanda Instal Kraków - KSM Krosno 

To może być wyrównany mecz. Zazwyczaj krośnianom w Krakowie jedzie się dobrze, mimo że co roku jest inny skład. Teraz mają wyjątkową sytuację, bo zebrali cały klan Rempałów. To pozytywne pod względem marketingowym. Najważniejsze, że są skuteczni. W Krakowie na pewno powalczą. Gospodarze z pewnością zaliczają ten mecz do spotkań, które muszą wygrać. Typuję wynik 48:42.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL