Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Premierowe ściganie "Okonia" w Grudziądzu - trening punktowany GKM Grudziądz vs. Goście (relacja)

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Drużyna GKM-u Grudziądz w celu poprawienia swojej formy rozegrała w piątkowe popołudnie trening punktowany z zespołem Gości. Ostatecznie ekipa przyjezdnych odniosła zwycięstwo 45:44.

Podopieczni Roberta Kempińskiego po dwóch przegranych w Nice Polskiej Lidze Żużlowej chcą szybko odbić się od dna i w kolejnych spotkaniach zacząć odnosić zwycięstwa. Dlatego kierownictwo grudziądzkiego klubu robi wszystko, aby reprezentanci GKM-u Grudziądz zaczęli jeździć na miarę oczekiwań.

Jednym z elementów przygotowań do najbliższego meczu z Polonią Bydgoszcz był piątkowy trening punktowany. W pomorskiej drużynie zabrakło jedynie Alesa Drymla i odczuwających skutki upadków po meczu w Łodzi - Andrieja Karpowa oraz Oskara Bobera. Robert Kempiński miał zatem doskonałą okazję do sprawdzenia dyspozycji praktycznie wszystkich swoich zawodników i zobaczenia w jakim kierunku zmierza budowanie formy jeźdźców GKM-u.

Spore słowa uznania należą się Sebastianowi Ułamkowi. Wychowanek Włókniarza Częstochowa był nieuchwytny dla wszystkich swoich rywali, uciekając im już na samym starcie. Pokonać Ułamka mimo wielu starań nie był nawet w stanie Krzysztof Buczkowski, który doskonale zna tor przy ulicy Hallera. Pochwalić trzeba także młodzieżowców - Mike'a Trzensioka i Mateusza Rujnera. Zawodnik Betard Sparty Wrocław pokazał się w piątek z bardzo dobrej strony w porównaniu z inauguracyjnym spotkaniem Nice PLŻ w Grudziądzu z Carbon Startem Gniezno. Z kolei Rujner kawałek dobrego speedway'a pokazał w 12. wyścigu, kiedy ładnym manewrem na pierwszym łuku przedarł się na czoło stawki.

Wybierz najlepszego zawodnika

MRGARDEN GKM Grudziądz
wybierz zawodnika
 • Daniel Jeleniewski
 • Norbert Kościuch
 • Rafał Okoniewski
 • Sebastian Ułamek
 • Mateusz Rujner
 • Marcin Nowak
 • Denis Niedzielski
 • Karol Ząbik
Orzeł Łódź 2
wybierz zawodnika
 • Emil Pulczyński
 • Daniel Nermark
 • Krzysztof Buczkowski
 • Paweł Staszek
 • Mariusz Franków
 • Mike Trzensiok
 • Patryk Dolny
Wydarzenie:

GKM Grudziądz - Goście

Języczkiem uwagi był z pewnością występ Rafała Okoniewskiego, który w najbliższym czasie powinien dołączyć do grudziądzkiej drużyny. "Okoń" rozkręcał się z wyścigu na wyścig, czego najlepszym dowodem jest jego fantastyczna walka na dystansie w ostatnim biegu z Krzysztofem Buczkowskim. - Jeżdżę w Grudziądzu od czwartku, ale rywalizacja z zawodnikami to zupełnie co innego. Trening solo może wyglądać dobrze, ale nie zastąpi jazdy chociażby w sparingu. To co pasowało na treningu, w dwóch pierwszych wyścigach nie zdało egzaminu, ale coś tam później poszukaliśmy i na szczęście już zacząłem się ścigać - skomentował swój występ wychowanek Polonii Piła. Okoniewski powinien dołączyć w najbliższych dniach do drużyny GKM-u. Do dopięcia pozostały już tylko i wyłącznie kwestie formalne.

Rafał Okoniewski wraca powoli na właściwe tory. W najbliższym czasie powinien podpisać kontrakt z GKM-em GrudziądzRafał Okoniewski wraca powoli na właściwe tory. W najbliższym czasie powinien podpisać kontrakt z GKM-em Grudziądz
Pozytywnie napawa także postawa Daniela Nermarka, który u progu sezonu prezentuje bardzo mizerną formę. Piątkowy trening w wykonaniu Szweda był już jednak o niebo lepszy i wszystko wskazuje na to, że reprezentant kraju Trzech Koron wraca na właściwe tory. - Cały czas mam mało jazdy i dzisiejszy trening był doskonałą okazją do sprawdzenia sprzętu. Jest coraz lepiej, wchodzę powoli w swój rytm i teraz do dogrania pozostają tylko kwestie sprzętowe. Niedługo będę sprawdzał w Grudziądzu nowy silnik - powiedział Nermark. 

Sporo pracy czeka jeszcze na pewno Norberta Kościucha i Daniela Jeleniewskiego. Wychowanek Unii Leszno zanotował dwa defekty i wyraźnie brakowało mu prędkości. Cały czas najlepszych rozwiązań sprzętowych szuka z kolei Jeleniewski, który oprócz pierwszego udanego wyścigu, nie błyszczał.

W drużynie gości na pochwałę zasłużył Kamil Pulczyński, który dysponował dobrym momentem startowym. Wychowanek Unibaksu Toruń wygrał wespół z Buczkowskim dwie gonitwy podwójnie i zapisał na swoim koncie łącznie 7 punktów z 2 bonusami. 

GKM nie zwalnia tempa i w sobotę odbędzie kolejne treningowe jazdy. Niektórzy zawodnicy mają nad czym pracować i do spotkania z Polonią Bydgoszcz muszą wyeliminować wszystkie mankamenty, aby poważnie myśleć o pierwszym w tym sezonie zwycięstwie. 

Punktacja:

Goście - 45:

1. Mariusz Franków - 3 (1,d,d,2,d)
2. Daniel Nermark - 9 (2,3,2,2)
3. Krzysztof Buczkowski - 11+2 (2*,2,3,1*,3)
4. Kamil Pulczyński - 7+2 (3,1*,2*,1)
5. Paweł Staszek - 4+1 (0,2*,2,0,d)
6. Patryk Dolny - 5 (1,3,1,d)
7. Mike Trzensiok - 6 (3,2,1)

GKM Grudziądz - 44:
9. Daniel Jeleniewski - 7+1 (3,1,d,2*,1)
10. Karol Ząbik - 0 (u,-,-,-)
11. Norbert Kościuch - 4 (0,2,d,d,2)
12. Rafał Okoniewski - 10 (1,1,3,3,2)
13. Sebastian Ułamek - 12 (3,3,3,3)
14. Mateusz Rujner - 5 (2,0,3)
15. Marcin Nowak - 2 (0,1,1)
16. Denis Niedzielski - 1 (d,1,0)
17. Mike Trzensiok - 3 (3)

Bieg po biegu:

1. Jeleniewski, Nermark, Franków, Ząbik (u/4) 3:3
2. Trzensiok, Rujner, Dolny, Nowak 2:4 (5:7)
3. Pulczyński, Buczkowski, Okoniewski, Kościuch 1:5 (6:12)
4. Ułamek, Trzensiok, Nowak, Staszek 4:2 (10:14)
5. Nermark, Kościuch, Okoniewski, Franków (d/4) 3:3 (13:17)
6. Ułamek, Buczkowski, Pulczyński, Rujner 3:3 (16:20)
7. Dolny, Staszek, Jeleniewski, Niedzielski (d/4) 1:5 (17:25)
8. Ułamek, Nermark, Nowak, Franków (d/3) 4:2 (21:27)
9. Buczkowski, Pulczyński, Niedzielski, Jeleniewski (d/3) 1:5 (22:32)
10. Okoniewski, Staszek, Trzensiok, Kościuch (d/st) 3:3 (25:35)
11. Ułamek, Nermark, Buczkowski, Niedzielski 3:3 (28:38)
12. Rujner, Franków, Dolny, Kościuch (d/st) 3:3 (31:41)
13. Okoniewski, Jeleniewski, Pulczyński, Staszek 5:1 (36:42)
14. Trzensiok, Kościuch, Dolny (d/1), Franków (d/3) 5:0 (41:42)
15. Buczkowski, Okoniewski, Jeleniewski, Staszek (d/4) 3:3 (44:45) 

Sędziego nie było.
Czasów nie mierzono.
Widzów: 400. 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Jak w pierwszym treningu punktowanym w Grudziądzu zaprezentował się Rafał Okoniewski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

Wszystkie komentarze (35)

Komentarze (35)

×
  Wszystkie komentarze (35)
  PRZEJDŹ NA WP.PL