Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rafał Okoniewski podpisał kontrakt z GKM Grudziądz!

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Rafał Okoniewski podpisał kontrakt z pierwszoligowym GKM Grudziądz. Działacze jednego z głównych faworytów do awansu do Ekstraligi czekają na potwierdzenie zawodnika do rozgrywek.

Kiedy pojawiła się informacja o rozwiązaniu przez Główną Komisję Sportu Żużlowego kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów, kwestią czasu wydawało się podpisanie przez zawodnika umowy z nowym klubem. Już wtedy informowaliśmy, że choć wychowanek Polonii Piła był łączony między innymi z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, to nasze ustalenia wskazywały, że wkrótce ma podpisać kontrakt z GKM Grudziądz. Choć GKSŻ przestrzegała przed zbyt wczesnym podpisaniem nowej umowy, teraz już wiemy, że Rafał Okoniewski parafował roczny kontrakt z GKM-em. W najbliższym czasie ma pojawić się komunikat GKSŻ, który zatwierdzi go, jako zawodnika grudziądzkiej drużyny. - Kontrakt z Rafałem Okoniewskim został podpisany. W tej chwili czekamy tylko na potwierdzenie go przez GKSŻ do rozgrywek - powiedział dla SportoweFakty.pl Zdzisław Cichoracki, członek Rady Nadzorczej GKM.

Przypomnijmy, że GKM przed sezonem upatrywany był jako główny kandydat do awansu do Enea Ekstraligi. Słaby początek rozgrywek i porażki z Carbonem Start Gniezno oraz Orłem Łódź spowodowały, że konieczne stały się wzmocnienia. Co prawda Okoniewski już w okresie transferowym łączony był z grudziądzkim klubem, jednak na przeszkodzie stała przedłużająca się procedura rozstrzygnięcia przez GKSŻ sporu na linii zawodnik - klub. Co ciekawe, podpisanie kontraktu z Rafałem Okoniewskim nie wyklucza kolejnych wzmocnień GKMu. - Uważam, że Rafał Okoniewski jest zawodnikiem, który gwarantuje nam odpowiednią zdobycz punktową. Po dwóch pierwszych meczach mieliśmy strach w oczach. Zawodnicy tłumaczyli, że nie mogą sobie poradzić ze sprzętem. Będziemy obserwowali, co się dzieje i nie jest wykluczone, że w okienku, które będzie od 15 maja, pozyskamy kolejnego zawodnika - zakończył Zdzisław Cichoracki.

Przypomnijmy, że GKSŻ poinformowała, iż do czasu prawomocnego orzeczenia w sprawie Rafał Okoniewski - PGE Marma Rzeszów, podpisanie kontraktu z zawodnikiem i starty w meczach ligowych odbywają się na ryzyko klubu. Jeżeli bowiem Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchyli orzeczenie GKSŻ, to punkty zdobyte przez Okoniewskiego w meczach ligowych, zostaną anulowane.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy GKM powinien zaryzykować i wystawić Rafała Okoniewskiego w meczach ligowych przed uprawomocnieniem się orzeczenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (86):

Wszystkie komentarze (86)

Komentarze (86)

    Wszystkie komentarze (86)
    PRZEJDŹ NA WP.PL