Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Odbić się od dna - GKM Grudziądz vs. Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Niezwykle istotne spotkanie czeka w najbliższą niedzielę zespół GKM-u Grudziądz. Gospodarze będą chcieli zdobyć pierwsze w tym roku punkty, wygrywając derbowy pojedynek z Polonią Bydgoszcz.

Słaba postawa grudziądzkiej drużyny na początku rozgrywek to z pewnością największe zaskoczenie Nice Polskiej Ligi Żużlowej. GKM po dwóch pierwszych kolejkach okupuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Zespół Roberta Kempińskiego zdaje sobie sprawę, że limit wpadek został już wyczerpany i jeżeli grudziądzanie nadal poważnie myślą o awansie do ENEA Ekstraligi to muszą w najbliższą niedzielę zdecydowanie pokonać Polonię Bydgoszcz.


Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo zespół znad Brdy dysponuje sporym potencjałem i zawodnikami, którzy bardzo dobrze znają grudziądzki owal. Hans Andersen reprezentował barwy GKM-u w sezonie 2012 i mimo nieudanego początku, pod koniec rozgrywek był już prawdziwą "armatą" pomorskiego klubu. Poznał tajniki toru przy ulicy Hallera i w niedzielę może być bardzo groźny dla zawodników GKM-u. Walkę o zwycięstwo zapowiada Robert Kościecha. Wychowanek Apatora Toruń buduje coraz lepszą formę i będzie chciał razem z Polonią wygrać drugie spotkanie w tym sezonie. - Chcemy dostać się do play-offów, dlatego w każdym meczu zamierzamy celować w zwycięstwo. Wiemy, że GKM będzie chciał się odbić od dna, ale nie zamierzamy oddać bez walki dwóch punktów. Na wyjazdach jest na ogół trudniej niż u siebie, ale liczymy na to, że będziemy zdobywać punkty na torach rywali - powiedział "Kostek".
Hans Andersen przypomni sobie świetne akcje z sezonu 2012 na grudziądzkim torze?Hans Andersen przypomni sobie świetne akcje z sezonu 2012 na grudziądzkim torze?
Nadal nie wiadomo, czy w Grudziądzu zjawi się były zawodnik GTŻ-u, Patrick Hougaard. Żużlowiec, który w 2011 roku zdobywał punkty dla żółto-niebieskiej drużyny złamał kciuk w jednym ze spotkań angielskiej Elite League. Początkowo występ Hougaarda w derbowym pojedynku był wykluczony, ale w ostatnich dniach pojawił się cień szansy na to, że zjawi się w mieście nad Wisłą. - Zalecenia lekarzy były takie, by Patrick odpoczął i przez co najmniej dwa-trzy tygodnie nie wsiadał na motocykl. Złamania są jednak różne. Czasem potrzeba dłuższej przerwy, a zdarza się, że już po parunastu dniach można wrócić na tor - wyjaśnił trener Polonii, Jacek Woźniak.

W obwodzie pozostaje jednak Marcin Jędrzejewski, który dość często ma okazję do startów na grudziądzkim torze. Przewaga Polonii to z pewnością zestawienie juniorów. O przydatności Szymona Woźniaka do bydgoskiego zespołu nie ma co dyskutować, a sam zawodnik bardzo dobrze zna owal przy ulicy Hallera. Młodzieżowiec klubu z Bydgoszczy w sobotę weźmie jednak udział w 2. Rundzie Kwalifikacyjnej do IMŚJ we włoskim Terenzano i po zakończeniu juniorskich zmagań czeka go spory dystans drogi do przebycia. Jeżeli eliminacje do juniorskiego czempionatu zostaną odwołane to niedzielny mecz GKM-u z Polonią nie dojdzie do skutku. Sporo będzie zależeć od postawy Dennisa Anderssona i Mateusza Szczepaniaka, choć ten drugi w tegorocznych rozgrywkach prezentuje solidną dyspozycję.

GKM robi wszystko, aby poprawić swoje wyniki. We wtorek do grudziądzkiego zespołu dołączył długo wyczekiwany przez wszystkich Rafał Okoniewski, który być może założy żółto-niebieski plastron już w niedzielę. Kogo mógłby ewentualnie zastąpić w składzie wychowanek Polonii Piła?

Pierwszym kandydatem jest słabo spisujący się Daniel Jeleniewski. Lublinian prezentuje się w tym roku zdecydowanie poniżej oczekiwań i czeka go sporo pracy, żeby nie wypaść ze składu GKM-u. Pewnym swojego miejsca nie może być także Daniel Nermark, którego dotychczasowa postawa była wręcz dramatyczna. Szwed z dobrej strony pokazał się jednak w ostatnim treningu punktowanym, a jego środowy występ w angielskiej Elite League może napawać sporym optymizmem.

Daniel Nermark jest coraz skuteczniejszy. Udowodni swoją przydatność do drużyny GKM-u?Daniel Nermark jest coraz skuteczniejszy. Udowodni swoją przydatność do drużyny GKM-u?
W zasadzie jednym pewnym zawodnikiem w teamie Kempińskiego na torze w Grudziądzu jest w tym momencie Andriej Karpow. Mimo ostatniego fatalnego występu w Łodzi, Ukrainiec jest na torze przy ulicy Hallera praktycznie nie do złapania. Niedzielny mecz będzie także wykładnikiem dyspozycji Sebastiana Ułamka, który po udanych przedsezonowych test-meczach na grudziądzkim owalu, w inauguracyjnym spotkaniu zawiódł. W ostatnim treningu punktowanym z zespołem "Gości" nie mógł go dogonić nawet Krzysztof Buczkowski, ale dopiero mecz z Polonią pokaże, czy forma częstochowianina jest tak doskonała. 

Cały czas swojego największego pułapu nie może odnaleźć Norbert Kościuch, który notuje przeciętne wyniki. Niewiadomą pozostaje obsadzenie drugiej pozycji juniorskiej obok Marcina Nowaka. Z numerem 14. powinniśmy jednak ujrzeć coraz lepiej spisującego się Mike'a Trzensioka.

Awizowane składy:

Polonia Bydgoszcz
1. Robert Kościecha
2. Hans Andersen
3. Mateusz Szczepaniak
4. Dennis Andersson
5. Patrick Hougaard
6. Szymon Woźniak
7.

GKM Grudziądz
9. Daniel Nermark
10. Andriej Karpow
11. Norbert Kościuch
12. Daniel Jeleniewski
13. Sebastian Ułamek
14.
15. Marcin Nowak

Początek zawodów:
14:00 (13:30 - próba toru, 13:45 - prezentacja)
Sędzia:Remigiusz Substyk
Komisarz toru:Michał Wojaczek

Ceny biletów:
Bilet normalny - 25 zł
Bilet ulgowy - 15 zł
Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny

Uprawnienia do zakupów biletów i karnetów ulgowych:
- dzieci i młodzież ucząca się w trybie dziennym,
- studenci w wieku do 24 lat za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej,
- emeryci i renciści powyżej 65 lat za okazaniem ważnej legitymacji,
- kobiety powyżej 60 lat.

Zamów relację z meczu GKM Grudziądz - Polonia Bydgoszcz
Wyślij SMS o treści ZUZEL GRUDZIADZ na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT.

Przewidywana pogoda na niedzielę (za pogoda.onet.pl):

Temperatura: 13 °C
Wiatr: 11 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1015 hPa

Ostatnie starcie grudziądzkiej drużyny na własnym torze z Polonią Bydgoszcz miało miejsce 11 września 2011 r. W spotkaniu padł remis 45:45, a najskuteczniejszymi zawodnikami byli - Krzysztof Buczkowski (13+1 pkt. dla GTŻ-u) i Emil Sajfutdinow (12 pkt. dla Polonii). Więcej tutaj

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Jak zakończy się derbowe spotkanie pomiędzy GKM-em Grudziądz a Polonią Bydgoszcz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (67):

Wszystkie komentarze (67)

Komentarze (67)

×
    Wszystkie komentarze (67)
    PRZEJDŹ NA WP.PL