Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Antonio Lindbaeck znów pokaże klasę na Łotwie?

Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak
W niedzielnym spotkaniu Nice PLŻ zmierzą się zespoły z Daugavpils i Łodzi. Zdecydowanie najlepiej na Łotwie radził sobie do tej pory Antonio Lindbaeck.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Antonio Lindbaeck

Łodzianie z pewnością liczą na dobrą postawę Szweda na Łotwie. Wartym wspomnienia jest wynik z 2011 roku, kiedy to Lindbaeck w barwach rybnickich wywalczył w Daugavpils aż 18 punktów, jednak nie zdołał ze swoją drużyną wtedy wygrać. Dobrze także dwukrotnie punktował jako zawodnik Startu Gniezno w sezonie 2012. Niestety odrobinę pesymizmu przynosi ubiegłoroczny wynik tego zawodnika w Grand Prix na Łotwie. Zdołał wtedy wywalczyć tylko jeden punkt.


Jakub Jamróg

Wychowanek tarnowskiej Unii miał okazję dwa razy wystartować w zawodach na torze w Daugavpils i oba występy przypadły na ubiegłoroczny sezon. Najpierw wywalczył 6 punktów w Memoriale Dmitrija Dribintseva, a następnie już w łódzkich barwach był jednym z autorów zwycięstwa i zdobył 7 oczek. Warto wspomnieć, że występ na Łotwie był jego pierwszym dla łodzian, po wypożyczeniu z Tarnowa.

Mariusz Puszakowski

Sympatyczny Puzon miał okazję do czterech występów ligowych na torze niedzielnego rywala. Zdecydowanie najmilej wspomina poprzedni sezon, kiedy to był najlepszym zawodnikiem rawickich Niedźwiadków i zdołał wywalczyć 9 punktów z bonusem. Jednak jego dobra postawa nie uchroniła rawiczan od sromotnej porażki.

Mariusz PuszakowskiMariusz Puszakowski
Denis Gizatullin

Rosjanin startował w Lokomotivie w 2005 roku, kiedy to Łotysze debiutowali w polskiej lidze. Zdołał odjechać cztery spotkania, jednak tylko jedno na domowym torze, kiedy to wywalczył 9 punktów. Z awizowanych przez Lecha Kędziorę zawodników ma największe doświadczenie na specyficznym torze, jednak jego dwa ostatnie występy w barwach bydgoskich i ostrowskich nie napawają optymizmem.

Jason Doyle

Australijczyk nie miał jeszcze okazji startować na torze niedzielnego rywala Orła. Z całą pewnością kibice łódzkiego klubu liczą jednak, że utrzyma swoją wysoką formę i będzie jednym z liderów zespołu.

Mikołaj Drożdżowski

Młodzieżowiec klubu z centralnej Polski nie startował do tej pory w Daugavpils. Pomóc w występie ma mu silnik, którego doglądał Jacek Rempała. Prawdopodobnie jego partnerem w formacji juniorskiej będzie Patryk Karczmarz.

ZawodnikMeczePunktyBiegiŚr / Bieg
Antonio Lindbaeck340182,22
Jakub Jamróg1851,6
Mariusz Puszakowski426211,24
Denis Gizatullin539241,63

 Pod uwagę brano występy ligowe od 2005 roku.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Antonio Lindbaeck zaliczy dobry występ na Łotwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL