Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nie popadajmy w hurraoptymizm - SPAR Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń (wypowiedzi)

Ewelina Bielawska
Ewelina Bielawska
Drużyna SPAR Falubaz Zielona Góra wygrała zacięte spotkanie przeciwko Unibaxowi Toruń 53:37.- Przystąpiliśmy do meczu z dwoma kontuzjowanymi zawodnikami - tłumaczył trener Jacek Krzyżaniak.

Jacek Krzyżaniak (trener Unibaxu Toruń):Przyjechaliśmy do Zielonej Góry z zamiarem wygrania tego spotkania. Pamiętaliśmy jednak, że gościmy u mistrza Polski, że mecz może być bardzo ciężki. Niestety, przekonaliśmy się o tym, przegrywając sporą różnicą punktów. Jednym z głównych powodów naszej porażki było to, iż zawodnicy mieli problem ze spasowaniem się do tego toru. Myślę tu zwłaszcza o Tomku Gollobie.

Chris Holder (zawodnik Unibaxu Toruń): Od początku wiedzieliśmy, że ciężkim  zadaniem dla nas będzie przyjechać do Zielonej Góry i zwyciężyć. Zwłaszcza, że przybyliśmy na mecz z kontuzjowanymi zawodnikami - Emilem i Darcy'm, którzy faktycznie jechali na 50 procent. Moim zdaniem i tak trzymanie wyniku blisko jest dużym osiągnięciem. Drużyna zielonogórska jest bardzo silna, co udowodniła w tym spotkaniu.

Rafał Dobrucki (trener SPAR Falubazu Zielona Góra): Cieszy nas bardzo ta wygrana. Zawodnicy spisali się naprawdę świetnie. Mam nadzieję, że tak będzie dalej. Jestem bardzo zadowolony z postawy juniorów. Nie są oni uważani za najlepszą formację juniorską w ekstralidze. Jednak małymi kroczkami starają się budować swoją formę i iść do przodu. Nie popadajmy jednak w hurraoptymizm. Na spokojnie będziemy dalej pracować. Cieszyłbym się gdyby w każdym kolejnym meczu nie było gorzej.

Jarosław Hampel (zawodnik SPAR Falubazu Zielona Góra): Najbardziej cieszy mnie fakt, że wszyscy pojechaliśmy dobrze w tym spotkaniu. Wówczas w takich momentach łatwiej się wygrywa. W parkingu jest przez to nieco spokojniej. Ten mecz był dość trudny dla nas. Do połowy spotkania ten wynik nie był aż tak korzystny dla nas, ale w końcówce jeszcze bardziej staraliśmy się "wycisnąć" te punkty co nam się udało.

SPAR Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń 53:37 (wynik)
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • Mir69 spod wody Zgłoś
  Dobranoc :)
  • Asfodel Zgłoś
   Osobiście uważam, że nie mamy już żadnych szans na awans do PO i planem maksimum powinno być utrzymanie się w lidze. Niestety drugi mecz z rzędu wychodzą te same bolączki. W dodatku
   Czytaj całość
   atmosfera nie jest najlepsza, Ward żąda podwyżek, Emil poobijany, młodzi jadą kratkę, Gollob na wyjazdach póki co gorzej niż dramat (taki zawodnik poniżej 8 pkt nie powinien zejść nigdy). Cieszy progres Miedziaka i Holdera ale to zdecydowanie za mało. Z tego co się dzieje wnioskuję, że naszym mała sodóweczka odbiła i ten zlepek gwiazdorów zamiast robić to co umie najlepiej, po pierwsze zaczynają myśleć o kasie a nie o wyniku poza tym przerzucają odpowiedzialność jeden na drugiego. gołym okiem widać, że nikt, dosłownie nikt za ten klub nie chce się zarzynać. Oczywiście najmniej można mieć na razie pretensji do Emila, Miedziaka i juniorów bo w każdym meczu jechali jak mogli i umieli. Emil zaliczył bolesnego dzwona i jego postawa w ZG jest w minimalnym stopniu usprawiedliwiona. No i rodzi się pytanie co do dyspozycji Warda. Czy jego przeciętny wynik w ZG wynikał z kontuzji czy raczej olania klubu bo nie dostał podwyżki? I jeśli jej nie dostanie jaka jest gwarancja, że nie będzie zlewał kolejnych meczów? Reasumując na tą chwilę wszystko to wygląda bardzo źle:/
   • Oyayebye Zgłoś
    Bawi mnie wypowiedz Krzyzaniaka. Do Gdańska tez przyjechali z zamiarem wygrania? Ale nie zpominajmy, ze gościli u beniaminka;)
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL