Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trwa passa Carbon Startu. Robert Łukasik: Awans do Ekstraligi nie wchodzi w grę

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Carbon Start Gniezno nadal zadziwia i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. - Nie wiem, co zrobimy, jeśli będziemy cały czas wygrywać, ale na pewno awans nie wchodzi w grę - zapewnia Robert Łukasik.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Carbon Start Gniezno to obecnie największe rewelacja Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Jak na razie ten zespół rozegrał trzy spotkania i zanotował trzy wygrane. Co jest warte podkreślenia, dwie z nich drużyna Dariusza Śledzia odniosła na wyjeździe. W niedzielę jej wyższość musiał uznać KMŻ Lublin. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tej wygranej. Gospodarze w początkowej fazie spotkania nie stawiali nam zbyt dużego oporu. Tak było później, kiedy odnaleźli właściwe przełożenia. Jechali zdecydowanie lepiej. Być może ten początek wynikał z tego, że nie mogli solidnie potrenować, bo wczoraj i przedwczoraj w Lublinie padało. Tor był dziś bardziej "betonowy" i to sprzyjało naszym zawodnikom - ocenił spotkanie w Lublinie Robert Łukasik.


Przewodniczący Rady Nadzorczej
klubu z Gniezna podkreśla, że cel zespołu jest niezmienny - jest nim utrzymanie w lidze. Awans do Ekstraligi nie wchodzi w grę. - Ten zespół ma osiągnąć jak najlepszy wynik. Chcemy się utrzymać. Dziś po meczu z kolegami nawet się trochę śmialiśmy, że jesteśmy coraz bliżej realizacji tego celu. Na pewno byłoby dobrze, gdyby ta drużyna dostała się do fazy play-off. Im dłużej będziemy jechać tym lepiej. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie interesuje nas awans do Ekstraligi. Mamy bardzo duże zobowiązania do spłacenia i musimy to zrobić przed najbliższe trzy lata. Zawodnicy muszą na bieżąco otrzymywać pieniądze. W związku z tym nikt nie ma apetytu na Ekstraligę. Nie będziemy chcieli do niej awansować - podkreśla Łukasik.

Gnieźnianie jeszcze nie wiedzą, jakie  działania podejmą w sytuacji, kiedy zespół będzie nadal kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. - Nie wiem jeszcze, co wtedy zrobimy. Na pewno będziemy musieli się nad tym zastanowić. Mogę jednak podkreślić, że nie zmienimy zdania i na pewno nie będziemy chcieli awansować do Ekstraligi - zakończył Łukasik.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Carbon Start postępuje słusznie, rezygnując z walki o Ekstraligę w sezonie 2014?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (64):

Wszystkie komentarze (64)

Komentarze (64)

×
    Wszystkie komentarze (64)
    PRZEJDŹ NA WP.PL