Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Betard Sparta Wrocław vs. Fogo Unia Leszno: pomeczowe Hop-Bęc

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Remis w niedzielnym meczu Enea Ekstraligi pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Fogo Unią Leszno dał więcej powodów do zadowolenia gospodarzom. Goście opuszczali Wrocław z poczuciem straconej szansy.

Hop:

Maciej Janowski - pewny punkt zespołu

Maciej Janowski swoim kolejnym występem udowodnił, że wyrasta na lidera Betardu Sparty Wrocław w sezonie 2014. "Magic" przystępował do niedzielnych zawodów z urazem ręki, co było efektem upadku na Wyspach Brytyjskich w minionym tygodniu. Nie przeszkodziło mu to jednak w uzyskaniu bardzo dobrego wyniku (12 punktów i bonus) i przypieczętowaniu remisu w spotkaniu w decydującej gonitwie.


Dyspozycja Troya Batchelora

Wielu kibiców domagało się odsunięcia Troya Batchelora od składu. "Batch" zawiódł oczekiwania działaczy i fanów w dotychczasowych meczach i wydawało się, że szansę występu otrzyma w końcu rezerwowy Zbigniew Suchecki. Jednak menedżer Piotr Baron po raz kolejny zaufał Australijczykowi i po meczu nie żałował tej decyzji. Batchelor wywalczył 8 "oczek" i 2 bonusy, walnie przyczyniając się do zdobycia przez Betard Spartę punktu w niedzielnych zawodach.

Zaskakująco skuteczny Duńczyk

Mikkel Michelsen miał opuścić mecz we Wrocławiu - taka była decyzja sztabu szkoleniowego Fogo Unii Leszno po dwóch słabszych występach Duńczyka. Kontuzja Kennetha Bjerre sprawiła, że Michelsen otrzymał kolejną szansę... i nie zawiódł. Reprezentant Danii zapisał na swoim koncie 8 punktów i bonus, co jest bardzo dobrym wynikiem. Powrót Michelsena do wysokiej formy może zmartwić Damiana Balińskiego, bo gdy Bjerre wyleczy kontuzję, doświadczonemu zawodnikowi może być ciężko o miejsce w składzie.

  Bęc:

Postawa kibiców Sparty i Unii

W niedzielę kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim byli świadkami wydarzeń, których nie chciałoby się oglądać na sportowych arenach. Jeden z fanów Sparty Wrocław podpalił biało-niebieski szalik Unii Leszno, czym rozzłościł kibiców zgromadzonych w sektorze gości. Skończyło się interwencją policji... i podpaleniem kolejnego szalika. Tym razem, w odwecie zrobili to fani "Byków", którzy na swojej trybunie spalili szalik wrocławskiej drużyny.

Gasnący Jurica Pavlic

O ile w pierwszym meczu ligowym Jurica Pavlic prezentował się dobrze na wrocławskim torze, co też niekonieczne przekładało się na skuteczną jazdę Chorwata, to podczas spotkania z Fogo Unią Leszno gasł on w oczach. Były zawodnik leszczyńskiej Unii zdobył tylko 1 punkt i bonus w czterech startach. Gdyby niedzielne zawody zakończyły się porażką wrocławian, fani ze stolicy Dolnego Śląska nie mieliby problemów ze wskazaniem winnego.

Zagubiony Grzegorz Zengota

O ile Mikkel Michelsen występem we Wrocławiu udowodnił, że stać go na punktowanie na dobrym poziomie w Enea Ekstralidze, o tyle Grzegorz Zengota dał kierownictwu Fogo Unii Leszno powody do zmartwień. Wychowanek Falubazu Zielona Góra dwukrotnie pojawiał się na torze Stadionu Olimpijskiego i dwukrotnie kończył rywalizację na końcu stawki. Dlatego w kolejnych wyścigach "Zengi" był zastępowany przez kolegów z drużyny.

Wybierz najlepszego zawodnika

Betard Sparta Wrocław
wybierz zawodnika
 • Troy Batchelor
 • Jurica Pavlic
 • Tomasz Jędrzejak
 • Maciej Janowski
 • Tai Woffinden
 • Patryk Malitowski
 • Patryk Dolny
Fogo Unia Leszno
wybierz zawodnika
 • Nicki Pedersen
 • Damian Baliński
 • Przemysław Pawlicki
 • Grzegorz Zengota
 • Mikkel Michelsen
 • Tobiasz Musielak
 • Piotr Pawlicki
Wydarzenie:

Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

Sędzia:

Artur Kuśmierz


Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy jesteś zaskoczony wynikiem meczu we Wrocławiu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
  Wszystkie komentarze (12)
  PRZEJDŹ NA WP.PL