Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Juniorzy lidera PLŻ 2 nie jadą najlepiej

Dawid Bilski
Dawid Bilski
Marcin Wawrzyniak wygrał w niedzielę swój pierwszy bieg w meczu ligowym w sezonie 2014. W kolejnych startach tak dobrze już nie było. Młodzieżowcy Ostrovii nie punktują ostatnio najlepiej.

Spotkanie ze Speedway Wandą Instal Kraków było drugim z rzędu, w którym juniorzy w ekipie Grzegorza Dzikowskiego punktowali tylko w gonitwie młodzieżowców.

W niedzielnym starciu lepiej wypadł Marcin Wawrzyniak, który uzyskał 3 punkty. Gnieźnianin wygrał gonitwę nr 2. - Cieszę się, że się przełamałem i wygrałem w końcu bieg młodzieżowy w lidze - mówi 21-letni zawodnik. - Później jadąc trzeci popełniłem błąd i wykorzystał to Daniel Pytel. Niestety, nie dało się już odbić tej pozycji - mówi żużlowiec.


- Pozostaje mi cieszyć się ze zwycięstwa drużyny. Muszę teraz popracować nad sprzętem i przygotować się odpowiednio do następnych spotkań, aby moje występy były lepsze - dodaje Wawrzyniak.

Z zerowym dorobkiem zawody ukończył natomiast Filip Marach. Pochodzący z Lipna 18-latek przeprasza kibiców za swój najsłabszy występ w tym roku. Obaj młodzieżowcy zawiedli szkoleniowca Ostrovii. - Byłem spokojny o postawę seniorów. Denerwowałem się postawą juniorów. Myślę, że główna kwestia, nad którą muszą popracować, to sprawy sprzętowe - mówi Grzegorz Dzikowski.

Wawrzyniak i Marach to podstawowi młodzieżowcy MDM Komputery ŻKS Ostrovii. Trener na nich stawia, aby obaj odpowiednio objeździli się przed najważniejszą fazą rozgrywek PLŻ 2. W fazie play off kluby bowiem nie będą mogły posiłkować się "gośćmi".

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy ostrowski klub powinien rozważyć wzmocnienie formacji juniorskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • OKC Zgłoś
  Są słabi i tyle w temacie. Ja sie pytam czemu chociaż 1 junior z naszej szkolki nie jedzie. Ogolnie powinien byc obowiazek zeby w kazdy klubie musial jezdzic jededen wychowanek.
  • derek Zgłoś
   to było pewne przed sezonem że ci dwaj zawodnicy wiele nie zwojują. co z Błocianem, Matuszewskim i innymi? może czas im dać szansę? nie ma nic do stracenia
   • krynston Zgłoś
    Dopóki seniorzy ciągną wynik to nie ma tragedii. Trzeba młodzież oswoić z walką przed PO.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL