Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MDM Komputery ŻKS Ostrovia vs. Speedway Wanda Instal Kraków: pomeczowe hop-bęc

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
W starciu faworytów PLŻ2 górą okazali się żużlowcy MDM Komputery ŻKS Ostrovia, których do wygranej poprowadzili zagraniczni juniorzy. Ostrowian martwić może jednak postawa krajowych młodzieżowców.

 Hop

Rewelacyjny debiut Davida Bellego

David Bellego znakomicie zadebiutował w meczu ligowym w Ostrowie. Francuz od początku był szybki i świetnie współpracował na torze zarówno z Ronnie Jamrożym, jak i Nicklasem Porsingiem. 21-letni żużlowiec zdobył dla MDM Komputery ŻKS Ostrovia 13 punktów i 1 bonus. - Lepszego debiutu przed ostrowską publicznością wymarzyć sobie nie mogłem. Cieszę się, że moja jazda spodobała się miejscowym kibicom - mówił po meczu Francuz, który może urosnąć do miana odkrycia sezonu 2014 w polskiej lidze.


Udany powrót do składu Porsinga

W pierwszych dwóch meczach trener Grzegorz Dzikowski nie postawił na Nicklasa Porsinga, który bardzo przeciętnie zaprezentował się w spotkaniu sparingowym przed sezonem. Na Duńczyka podziało to bardzo pozytywnie, bo widać, że po kilku tygodniach wrócił do Ostrowa w dobrej formie. - Tor, który teraz zastałem na ligę znacznie bardziej mi pasował niż tamten na sparingu. Cieszę się, że zaliczyłem dobry wynik. Mam nadzieję, że na stałe wskoczyłem do składu ostrowskiego klubu - przyznał po meczu Duńczyk.

Dobra jazda Kaczmarka

W zespole Michała Widery tak naprawdę trudno kogokolwiek wyróżnić. Niezłe zawody odjechali Magnus Karlsson i Karol Baran. Pozostali seniorzy zaprezentowali się przeciętnie. Na tym tle najlepszą cenzurkę trzeba wystawić Danielowi Kaczmarkowi, który w czterech startach uzbierał 6 punktów. Junior szczególnie zaskoczył w wyścigu 12., w których wygrał jadąc jako rezerwa taktyczna.

 Bęc

Słaba postawa ostrowskich młodzieżowców

O ile o postawę seniorów trener Grzegorz Dzikowski może być spokojny, o tyle występy polskich młodzieżowców MDM Komputery ŻKS Ostrovia pozostawiły wiele do życzenia w potyczce ze Speedway Wandą Instal Kraków. Marcin Wawrzyniak wygrał co prawda wyścig młodzieżowy, ale w kolejnych startach nie zdobył punktów. Z kolei Filip Marach trzy razy przyjeżdżał do mety ostatni. - Jestem rozczarowany postawą juniorów. Nie spodziewałem się, że pojadą tak słabo. Problem tkwi w sprzęcie. Musimy popracować nad nim - wyjaśnia Grzegorz Dzikowski.

Pogubiony Trojanowski

Rafał Trojanowski świetnie rozpoczął mecz w Ostrowie - od zwycięstwa nad Peterem Karlssonem. Wydawało się, że doświadczony żużlowiec Speedway Instal Wandy Kraków pociągnie wynik gości. - Nie wiem, co się stało w dalszej fazie meczu, ale powtórzyła się sytuacja z poprzedniego pojedynku w Krakowie, gdzie też dobrze zacząłem, a w kolejnych wyścigach nie mogłem sobie poradzić. Nie wiem, gdzie tkwi przyczyna takiego stanu rzeczy - mówił po meczu w Ostrowie "Trojan".

Jesteśmy na facebooku. Dołącz do nas!


TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL