Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gwiazdy i Rozgwiazdy sezonu 2014 (2)

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Wzorem poprzedniego sezonu zapraszamy na notowanie "Gwiazdy i Rozgwiazdy". Znajdą się w nim zawodnicy, którzy zanotowali największy wzrost i spadek średniej w poszczególnych ligach.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
"Gwiazdy i Rozgwiazdy" to notowanie obejmujące zawodników, którzy zanotowanie największy wzrost oraz spadek średniej biegowej i meczowej w porównaniu z poprzednim sezonem.

W notowaniu wzięci będą pod uwagę zawodnicy, którzy w minionym sezonie byli klasyfikowani w jednej z polskich lig. Zawodnicy nieklasyfikowani w sezonie 2013, mimo wysokich średnich w tym sezonie, nie będą wzięci pod uwagę, gdyż nie ma punktu odniesienia dla ich średniej. W każdym notowaniu ujętych zostanie dziesięciu zawodników, którzy zanotowali największy spadek i wzrost średniej w porównaniu do sezonu 2013.

Każde notowanie w ramach danej kategorii będzie obejmowało dwa zestawienia. Jedno będzie dotyczyło średniej biegowej, drugiej średniej meczowej.

Zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie startowali w lidze innej niż ta, w której są klasyfikowani w sezonie 2014, mają odpowiednio przeliczoną średnią biegową i meczową według zasad określonych w postanowienia na sezon 2014, dotyczących "Zasad funkcjonowania średniej indywidualnej". Punkt 6 tych zasad stanowi, że:

"SI z wszystkich meczów ligowych, w których zawodnik startował w sezonie 2013 są przeliczane w następujący sposób:
1) dla zawodników, którzy w sezonie 2013 startowali w DMP:
dla DMP - bez przeliczania
dla DM I Ligi - mnożąc przez 1,2
dla DM II Ligi - mnożąc przez 1,4
2) dla zawodników, którzy sezonie 2013 startowali w DM I Ligi:
dla DMP - dzieląc przez 1,3
dla DM I Ligi - bez przeliczania
dla DM II Ligi - mnożąc przez 1,2
3) dla zawodników, którzy sezonie 2013 startowali w DM II Ligi:
dla DMP - dzieląc przez 1,6
dla DM I Ligi - dzieląc przez 1,2
dla DM II Ligi - bez przeliczania"

Na kolejnych podstronach prezentujemy zestawienia, które po części dają odpowiedź, dlaczego niektóre zespoły poszczególnych lig spisują się lepiej niż w zeszłym sezonie, a które zawodzą oraz jaki poszczególni zawodnicy mają wpływ na wyniki swojej drużyny.

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL