Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ranking ekspertów: SportoweFakty.pl na czele

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W weekend rozegrano ligowe mecze we wszystkich polskich ligach żużlowych, a na torze w Pradze odbyło się Grand Prix Czech. Kto spośród naszych ekspertów najlepiej typował wyniki tych imprez?

W Pradze po raz drugi w karierze zwycięstwo odniósł Tai Woffinden. Taki scenariusz przewidziało dwóch naszych ekspertów. Brytyjczyka na najwyższym stopniu podium widzieli Marian Maślanka i Bartłomiej Czekański. Obaj trafnie wytypowali pozycję jeszcze jednego finalisty. Były prezes Włókniarza trafił drugą lokatę Grega Hancocka, a wrocławianin przewidział czwarte miejsce Nickiego Pedersena. Obaj eksperci otrzymali za to po 9 punktów i zwyciężyli w typowaniu wyników czeskich zawodów.


Pozostali nasi eksperci, którzy brali w typowaniu rezultatów Grand Prix Czech przewidzieli nazwiska dwóch finalistów, lecz nie przypisali ich do odpowiednich pozycji. Redakcja SportoweFakty.pl oraz Krzysztof Cegielski typowali, że w finałowym wyścigu znajdą się Woffinden i Hancock. Z kolei Jacek Gajewski oprócz Amerykanina w finał wróżył Pedersenowi. W typowaniu udziału nie wziął Emil Sajfutdinow.

Ranking ekspertów - Grand Prix Czech:

MiejsceEkspertPunkty
1Bartłomiej Czekański9
1Marian Maślanka9
3SportoweFakty.pl4
3Jacek Gajewski4
3Krzysztof Cegielski4
6Emil Sajfutdinow0


W rankingu ekspertów dotyczącym Grand Prix nadal na czele jest Bartłomiej Czekański, który ma na swoim koncie 34 punkty. Na drugą lokatę awansował Marian Maślanka (23 "oczka"), a trzecią lokatę zajmują redaktorzy Damian Gapiński i Jarosław Galewski ze SportoweFakty.pl.

Klasyfikacja rankingu ekspertów SportoweFakty.pl - Grand Prix:

MiejsceEkspertPunkty
1Bartłomiej Czekański30
2Marian Maślanka19
2SportoweFakty.pl19
4Jacek Gajewski14
5Emil Sajfutdinow13
6Krzysztof Cegielski12


Zasady przyznawania punktów w Rankingu Ekspertów SportoweFakty.pl (GP):
Wskazanie zwycięzcy turnieju - 5 punktów
Prawidłowe wytypowanie miejsc pozostałych finalistów - 4 punkty
Wytypowanie finalisty turnieju - 2 punkty
Wskazanie miejsc Polaków (poza finałem) - 3 punkty

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL