Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lokomotiv Daugavpils vs. GKM Grudziądz: Pomeczowe Hop-Bęc

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
GKM Grudziądz pokonał na wyjeździe ekipę Lokomotivu Daugavpils 48:42. Dzięki zwycięstwu grudziądzanie powrócili do walki o awans do fazy play-off Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Hop:
Przełamanie GKM-u Grudziądz

Przed niedzielnym meczem GKM Grudziądz był w trudnej sytuacji. Zespół ten w przypadku porażki mocno skomplikowałby swoją sytuację w tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W dodatku GKM w poprzednich meczach nie zachwycał. - Mecz na Łotwie powie nam bardzo, ale to bardzo dużo - mówił Robert Kempiński. Grudziądzanie odnieśli trzecie w tym roku zwycięstwo i na półmetku fazy zasadniczej zajmują 5. lokatę, a do miejsca premiowanego awansem do fazy play-off tracą zaledwie punkt.

Kapitalna forma Sebastiana Ułamka  

Wychowanek Włókniarza Częstochowa w Daugavpils zdobył 14 punktów i był najlepszym zawodnikiem GKM-u. Jedynym zawodnikiem, który zdołał z nim wygrać był Maksim Bogdanow. Po ostatnich meczach wiele zastrzeżeń do formy Ułamka mieli kibice grudziądzkiego klubu. Na Łotwie "Seba" pokazał, że może być liderem drużyny. - W moim wykonaniu były to udane zawody. Ostatnio byłem tutaj pięć albo sześć lat temu podczas Grand Prix, ale tor od tego czasu zmienił się nie do poznania. Chciałbym teraz pozdrowić naszych kibiców, tylko tych normalnych - mówił po zawodach Ułamek.

Udany powrót do składu Norberta Kościucha  

Kościuch po meczu przerwy wrócił do składu GKM-u Grudziądz i był to udany powrót. "Norbi" wywalczył 9 punktów i bonus w pięciu startach i walnie przyczynił się do zwycięstwa gości. - Tak się składa, że tor w Daugavpils służy jako moja odbudowa. Może mi się nic nie układać, jak w tym roku, ale przyjeżdżam do Daugavpils i wszystko pasuje. To jest bardzo ważne dla odbudowy mojej dyspozycji - przyznał Kościuch.


 Bęc:
Słaby mecz grudziądzkich juniorów

Młodzieżowcy GKM-u na Łotwie zdobyli tylko 3 punkty i to za sprawą defektu Lebiediewa w pierwszym biegu. Marcin Nowak i Oskar Bober w biegu juniorskim nie zdołali pokonać Jewgienija Kostygowa. W kolejnych wyścigach Nowak i Bober nie liczyli się w stawce i dojeżdżali do mety na ostatnich miejscach.

Daniel Nermark 

Szwed w potyczce przeciwko Lokomotivovi wywalczył zaledwie 2 punkty i był najsłabszym z seniorów GKM-u Grudziądz. Nermark potrafił pokonać jedynie Kostygowa i Gustafssona. Jeśli Robert Kempiński znów zdecyduje się na roszadę w składzie, to Nermark może szykować się na wolną niedzielę. 

Andrzej Lebiediew 

Największym rozczarowaniem w zespole Lokomotivu Daugavpils był właśnie Lebiediew. Junior łotewskiego klubu przyzwyczaił kibiców do dwucyfrowych zdobyczy punktowych, a w meczu przeciwko GKM-owi zdobył zaledwie 6 "oczek". Jego dorobek mógł być znacznie większy, lecz w pierwszym biegu "Andrzyk" zanotował defekt na prowadzeniu, a w trzecim swoim wyścigu został wykluczony. 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wybierz najlepszego zawodnika

Lokomotiv Daugavpils
wybierz zawodnika
 • Joonas Kylmaekorpi
 • Kjastas Puodżuks
 • Rory Schlein
 • Maksim Bogdanow
 • Simon Gustafsson
 • Andrzej Lebiediew
 • Jewgienij Kostygow
MRGARDEN GKM Grudziądz
wybierz zawodnika
 • Daniel Nermark
 • Norbert Kościuch
 • Rafał Okoniewski
 • Sebastian Ułamek
 • Andriej Karpow
 • Marcin Nowak
 • Oskar Bober
Wydarzenie:

Lokomotiv Daugavpils - GKM Grudziądz

Sędzia:

Piotr NowakPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL