Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rewanż bez niespodzianki - Victoria Piła - Kolejarz Opole (relacja)

Robert Szłapak
Robert Szłapak
Pewnym zwycięstwem Victorii Piła nad Kolejarzem Opole zakończyło się pierwsze spotkanie rundy rewanżowej PLŻ 2. Przy Bydgoskiej zabłysnął Oskar Ajtner-Gollob, który uzyskał dwanaście punktów.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Spotkanie w Pile rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem z powodu awarii dmuchawy bandy pneumatycznej. Po usunięciu usterki przystąpiono do drugiej części próby toru i rozpoczęła się prezentacja, na której opaskę kapitańską otrzymał Piotr Świst. - Swoją postawą podczas meczu w Opolu pokazał, że mu się to należy i jest dobrym duchem drużyny. Mam nadzieję, że będzie tak do końca sezonu - mówił samodzielnie prowadzący Victorię w tym spotkaniu Tomasz Żentkowski. Na stadionie zabrakło Janusza Michaelisa, który z powodów osobistych nie mógł się stawić na sobotnim treningu i niedzielnym meczu.

Pierwszy bieg rozpoczął się około godziny 17:40, jednak nie trwał długo. Na prostej pierwszego okrążenia motocyklami szczepili się Andriej Kobrin oraz Rafał Fleger i groźnie upadli na tor. Obaj co prawda wstali po kilku minutach o własnych siłach, jednak Kobrin nie wsiadł już tego dnia na motor. W powtórce biegu pewnie wygrali bracia Pulczyńscy i gospodarze udanie rozpoczęli spotkanie.


Pierwsza seria startów zakończyła się minimalną przewagą Victorii. Głównie dzięki skutecznej jeździe Mariusza Staszewskiego po czwartym biegu goście przegrywali jedynie dwoma oczkami. Przewaga w kolejnej fazie zawodów szybko się jednak powiększała. Niemalże wszyscy pilanie spisywali się na miarę oczekiwań, a osłabieni brakiem Olivera Berntzona i Kaia Huckenbecka Kolejarze zazwyczaj już po pierwszym łuku tracili dystans.

Wyjątkiem wśród Opolan był Mariusz Staszewski. Wypożyczony z Ostrovii zawodnik w pierwszej fazie zawodów był absolutnie poza zasięgiem rywali i efektownymi atakami wychodził na czołowe pozycje. Wisienką na torcie dla Staszewskiego był bieg piętnasty, kiedy odegrał się Piotrowi Świstowi za porażkę cztery gonitwy wcześniej. Na plus można zapisać także postawę Damiana Dróżdża i Christiana Hefenbrocka, jednak było to zdecydowanie za mało na świetnie jadących gospodarzy.

W barwach Victorii kolejny raz prym wiedli Piotr Świst i Witalij Biełousow, jednak tego dnia na drugi plan zsunął ich wyczyny Oskar A. Gollob. Zawodnik Unibaksu gościnnie występujący w Pile pierwszy raz w swojej karierze uzyskał dwucyfrową zdobycz punktową w meczu ligowym, a swoją postawą pokazał jak ogromne postępy zrobił od rozpoczęcia sezonu. To samo można powiedzieć o Arkadiuszu Pawlaku, którego bieg na 5:1 wywołał owację na stojąco całego stadionu.

Dobre zawody zanotował także Kamil Pulczyński, czego nie można powiedzieć o jego bracie. Emil Pulczyński po niezłych meczach wyjazdowych, kolejny raz potwierdził, że pilski tor nie należy do jego ulubionych. Debiutujący w tym roku w Pile Steen Jensen, po tym jak w swoim pierwszym starcie został wypchnięty przez Biełousowa, w kolejnych jechał tylko lepiej i był jednym z nielicznych, którym udało się tego dnia pokonać Mariusza Staszewskiego.

Pilanie mogą teraz ze spokojem przygotowywać się do wyjazdowego meczu w Ostrowie, natomiast sytuacja Opolan jest wyjątkowo trudna i awans Kolejarza do fazy play-off byłby sporą niespodzianką.

Punktacja:

Kolejarz Opole - 35
1. Rafał Fleger - 1 (1,0,w,-, -)
2. Andriej Kobrin - 0 (w,-,-,-,-)
3. Christian Hefenbrock - 7 (2,2,3,0,0 )
4. Stanisław Burza 5+2 (1*,1*,1,0,0,1)
5. Mariusz Staszewski - 16 (3,3,3,2,2,3)
6. Damian Drożdż – 3 (2,1,0,0,0)
7. Karol Jóźwik - 3 (1,1,1,0,)

Victoria Piła - 55
9. Emil Pulczyński – 3+2 (2*,1*,0,-,-)
10. Kamil Pulczyński - 10+1 (3,2,2,1,2*)
11. Witalij Biełousow - 12+1 (3,3,2,3,1*)
12. Steen Jensen - 6+2 (0,2*,1*,3,)
13. Piotr Świst - 10+1 (0,3,2*,3,2 )
14. Arkadiusz Pawlak – 2+1 (w/2min,0,2*,)
15. Oskar Ajtner- Gollob - 12 (3,2,3,1,3) 

Bieg po biegu:

  1. K.Pulczyński, E. Pulczyński, Fleger, Kobrin w 5:1
  2. Ajtner-Gollob, Drożdż, Jóźwik, Pawlak w/2min 3:3 (8:4)
  3. Biełousow, Hefenbrock, Burza, Jensen 3:3 (11:7)
  4. Staszewski, Ajtner-Gollob, Jóźwik, Świst 2:4 (13:11)
  5. Biełousow, Jensen, Drożdż, Fleger 5:1 (18:12)
  6. Świst, Hefenbrock, Burza, Pawlak 3:3 (21:15)
  7. Staszewski, K. Pulczyński, E. Pulczyński, Drożdż 3:3 (24:18)
  8. Ajtner-Gollob, Świst, Jóźwik, Fleger w 5:1 (29:19)
  9. Hefenbrock, K. Pulczyński, Burza, E. Pulczyński 2:4 (31:23)
  10. Staszewski, Biełousow, Jensen, Jóźwik 3:3 (34:26)
  11. Świst, Staszewski, K. Pulczyński, Hefenbrock 4:2 (38:28)
  12. Biełousow, Pawlak, Burza, Drożdż 5:1 (43:29)
  13. Jensen, Staszewski, Ajtner-Gollob, Burza 4:2 (47:31)
  14. Ajtner-Gollob, K.Pulczyński, Burza, Drożdż 5:1 (52:32)
  15. Staszewski, Świst, Biełousow, Hefenbrock 3:3 (55:35)

  Sędzia: Michał Stec
  Widzów: 3 000
  NCD: Piotr Świst w biegu 6 - 66,03 

  Wybierz najlepszego zawodnika

  Polonia Piła
  wybierz zawodnika
  • Kamil Pulczyński
  • Emil Pulczyński
  • Piotr Świst
  • Witalij Biełousow
  • Oskar Ajtner-Gollob
  • Steen Jensen
  • Arkadiusz Pawlak
  OK Bedmet Kolejarz Opole
  wybierz zawodnika
  • Andriej Kobrin
  • Christian Hefenbrock
  • Rafał Fleger
  • Mariusz Staszewski
  • Stanisław Burza
  • Karol Jóźwik
  • Damian Dróżdż
  Wydarzenie:

  Victoria Piła - Kolejarz Opole

  Sędzia:

  Michał Stec

   

  Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! 

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • MACIUŚ PIŁA Zgłoś
  Wyjście zawodników do 5-ciu kibiców !!!!! Wielki szacunek ,takie gesty się pamięta,pozdrawiam.
  • pumaking Zgłoś
   nie wiem po co oni tego Flegera wystawiają ....
   • Georgi Zgłoś
    Naprawdę ładne widowisko, które dało nam wreszcie trochę radości i optymizmu. Musimy jednak pamiętać, że Opole to najsłabsze ogniwo w II Lidze i nasze zwycięstwo bardzo trafnie
    Czytaj całość
    było przewidywane przez komentatorów. To jedyna drużyna którą pokonaliśmy na wyjeździe, nie udało się nawet w Rawiczu gdzie inni wygrywają. Dzisiaj mamy poczucie siły trochę tak jak po zwycięstwie z Równym w ubiegłym sezonie.Do P.O. wejdziemy, ale to wszystko. Nie rozpaczajmy po klęsce w Ostrowie bo to naprawdę drużyna I Ligi.W tym sezonie warto już myśleć o następnym . Oj chciałbym takiego Staszewskiego w Pile!!Tęsknię za Puzonem!!! Pawlak się rozwija, i dobrze, ale Oskar jak będzie się tak rozwijał to nie mamy co marzyć o jego startach w Pile . Powinniśmy maksymalnie dawać starty braciom, by się rozwijali i zarabiali, bo oni zostaną. Wypróbować Borodulina i zdecydować kogo chcemy w przyszłym sezonie , Monberga czy Jensena, bo te roszady nie mobilizują zawodników. A w miejsce Dyma, łopaty itd, podjąć rozmowy z kimś poważnym np. z w/w.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL