Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ostrovia w końcu trafiła z gościem. Oskar Bober z biegowym zwycięstwem

Dawid Bilski
Dawid Bilski
Oskar Bober po niedzielnym występie w Ostrowie Wielkopolskim miał podwójne powody do zadowolenia. Przyczynił się do wygranej MDM Komputery ŻKS Ostrovia i wygrał swój pierwszy bieg w lidze.

16-latek to już trzeci "gość", który reprezentował barwy ostrowskiego klubu w tym sezonie. Wcześniej nieudane występy zanotowali Krzysztof Wittstock i Grzegorz Bassara. Włodarzom i trenerowi w końcu udało się trafić juniora, który dorzuci kilka punktów wobec absencji kontuzjowanego Filipa Maracha. Debiut Oskar Bober miał wyśmienity. Wygrał wyścig juniorów w pojedynku na szczycie PLŻ 2 z KSM-em Krosno. To był jego pierwszy ligowy triumf. - Sprowadzenie Oskara niemal w ostatniej chwili to był dobry strzał. Pamiętam tego zawodnika z czasów mojej pracy w Lublinie. Był wtedy młodym chłopakiem przed licencją. Teraz nie poznaję go. Dorósł już, dysponuje dobrym sprzętem i wie czego chce - mówi Grzegorz Dzikowski, trener ostrowskiego zespołu.


Ostatecznie w trzech wyścigach 16-letni żużlowiec zapisał na swoim koncie 4 punkty z bonusem. - Może nie było tych punktów wiele, ale myślę, że dołożyłem swoją cegiełkę do zwycięstwa ostrowskiego zespołu. Starałem się na torze walczyć jak najlepiej potrafię do końca. Żałuję trochę drugiego biegu, kiedy po dobrym starcie wyszliśmy na 5:1, a ja na wirażu przedobrzyłem i poszedłem za szeroko - mówi gość w barwach MDM Komputery ŻKS Ostrovia.

Wychowanek klubu z Lublina w sezonie 2014 reprezentuje GKM Grudziądz. Na torach Nice PLŻ dotąd wystąpił w czterech imprezach, a jego średnia biegowa wynosi 0,222. - W Grudziądzu jest mocna rywalizacja na treningach między chłopakami. Każdy kto jedzie w meczu jest spięty, bo chce się pokazać jak najlepiej, żeby nie stracić miejsca w składzie. Moje spotkania nie były udane. Większość z nich miałem na wyjazdach na trudnych torach.  Ja preferuję jazdę na luzie tak jak podszedłem do zawodów w Ostrowie. Nie ukrywam, że jeśli nadarzy się jeszcze szansa na starty w Ostrovii to chętnie skorzystam z zaproszenia - powiedział Bober.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • Hadzi 85 Zgłoś
  Dzisiaj Oskar jedzie mecz sezonu, musi dobrze wypaść bo gdzie jak nie w Lublinie
  • jooe Zgłoś
   Moze nie zrobił zabójczej ilości punktów , ale każdy pkt jest ważny, a on dorzucił aż 4 :) pamiętam go z kocówki tamtego sezonu a turnieju zaplecza kadry juniorów w Ostrowie.
   Czytaj całość
   Śmigał bardzo ładnie, widać, że lubi nasz tor :) Druga sprawa, dajcie chłopakowi spokój nie było nigdzie napisane, że nie może zdobywać pkt dla klubu z Ostrowa, to że nasi kibice nie przepadają za kibicami z Lublina ( i na odwrót ) nie znaczy, że zawodnik ma przez cała karierę zapomnieć o jeździe dla drugiego z wymienionych klubów..
   • hmm. Zgłoś
    Jako buraczyna kajta co innego o nim pisałeś teraz łapki składały się do oklasków podwójna ironia ale ty tego nie łapiesz. Z drugiej strony jak wychodowany na lubelskiej krwi za kasą
    Czytaj całość
    poszedł gdzie indziej gdy u nas miał pewne miejsce to niech jeździ dla Łostrowa jaki klub tacy goście.Upadł nisko skoro jeździ dla was.
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL