Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PGE Marma Rzeszów vs. Carbon Start Gniezno: pomeczowe Hop-Bęc!

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
PGE Marma odniosła w niedzielę szósty triumf w sezonie, w tym piąty na własnym obiekcie. Gospodarzy do zwycięstwa tradycyjnie poprowadził znajdujący się w niebywałej dyspozycji - Kenni Larsen.

 HOP

Latający Duńczyk

Kenni Larsen wyrasta na największą gwiazdę Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W niedzielnym spotkaniu zdobył on płatny komplet punktów (14+1). Duńczyk, nawet w przypadku przegranego startu, szybko odrabiał pozycje na dystansie i dowoził zwycięstwo do mety, z ogromną przewagą nad resztą stawki. Larsen wykręcił również NCD - 64,67s. i jeszcze bardziej wyśrubował najwyższą średnią w lidze, która wynosi obecnie 2,512.

Miesiąc wygrał bieg

Wychowanek Stali Rzeszów od początku sezonu spisywał się dość przeciętnie. Świadczy o tym fakt, iż zawodnik ten potrzebował aż 20-tu wyścigów, by przed własną publicznością przyjechać do mety jako pierwszy. Paweł Miesiąc triumfował w powtórzonej, 11-tej gonitwie dnia, mając za rywala Damiana Adamczaka (Adrian Gomólski został wykluczony w pierwszej odsłonie wyścigu).

Rosjanin najskuteczniejszym "Orłem"

Jeśli ktokolwiek z drużyny Carbonu Startu Gniezno zasługuje na pochwałę, to osobą tą jest Wadim Tarasienko. 20-letni żużlowiec wygrał swoje dwa pierwsze wyścigi. Później było już gorzej, a po biegu 13-tym, lekarz zawodów orzekł, iż Tarasienko jest niezdolny do kontynuowania zawodów. - Ten upadek nie był zamierzony! Chciałem szybko wstać z toru, ale "kurzyło" mi w głowie - powiedział Rosjanin, który zakończył spotkanie z 7 punktami i bonusem.

 BĘC

Gomólski w szpitalu


Bieg 11-ty był dla Adriana Gomólskiego trzecim startem w tym meczu. Zaraz po wyjściu spod taśmy, na prowadzenie wysforowali się miejscowi, którzy mieli sporą przewagę nad "Gomółą" i Damianem Adamczakiem. Nagle, na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia, na tor upadł Gomólski, a jadący za nim Adamczak nie zdążył wytracić prędkości i wpadł w starszego kolegę. Gomólski został na noszach zabrany do karetki, a następnie odwieziony do szpitala ze stłuczonym biodrem.

Gnieźnieńscy Skandynawowie

W drużynie przyjezdnej zawiedli Bjarne Pedersen oraz Jonas Davidsson. Nominalni liderzy Carbon Startu, tym razem zdobyli łącznie 11 punktów. Ciut lepiej wyglądała jazda Duńczyka, który został desygnowany przed Dariusza Śledzia na próbę toru. - Tak naprawdę, to żaden z nas nie odjechał dobrych zawodów. Jutro jest jednak nowy dzień, a zatem musimy optymistycznie nastawić się na kolejne spotkania. Wierzę, że szybko się pozbieramy i wrócimy do dobrej dyspozycji - stwierdził po meczu Pedersen.

Wybierz najlepszego zawodnika

Stal Rzeszów
wybierz zawodnika
 • Kenni Larsen
 • Scott Nicholls
 • Paweł Miesiąc
 • Maciej Kuciapa
 • Peter Ljung
 • Łukasz Sówka
 • Marco Gaschka
Start Gniezno
wybierz zawodnika
 • Adrian Gomólski
 • Bjarne Pedersen
 • Jonas Davidsson
 • Damian Adamczak
 • Wadim Tarasienko
 • Adrian Gała
 • Michał Piosicki
Wydarzenie:

PGE Marma Rzeszów - Carbon Start Gniezno

Sędzia:

Krzysztof Meyze

Jesteśmy na facebooku. Dołącz do nas! 

Czy PGE Marma Rzeszów i Carbon Start Gniezno spotkają się w wielkim finale Nice PLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • Speedway Rzeszów Zgłoś
  Nie rozumiem po co do takiego meczu robić jakieś pomeczowe hop-bęc, w tym meczu nic się nie działo jednostronne zwycięstwo naszych zawodników, jedyne co się działo to w dwóch
  Czytaj całość
  pierwszych biegach Wadima i na pierwszym łuku objeżdżanie zawodników jak pachołki przez Kenniego.
  • S-Adam1973 Zgłoś
   Witam wszystkich. Rzeszów wygrał w pełni zasłużenie i to trzeba im oddać. Atut własnego toru działa, czego zabrakło w sezonie 2013. Nieco więcej można było oczekiwać po drużynie z
   Czytaj całość
   Gniezna. Ale to nieistotne. Przed rzeszowską drużyną dwa niezwykle ważne mecze. Daugavpils i Grudziądz... Tutaj poznamy prawdziwą wartość tej drużyny. O zwycięstwa będzie niezwykle ciężko, natomiast bonusy jak najbardziej realne. Zwłaszcza w Daugavpils. Natomiast jeżeli chodzi o GKM, mam pewne wątpliwości. Panowie Kuciapa i Miesiąc nie mogą pojechać jak w Gnieźnie. Cała drużyna musi pojechać dobrze. Inaczej bonus poważnie zagrożony. Ale jak to w sporcie... wygra lepszy. Pozdrawiam wszystkich.
   • RZESZA RULEZ Zgłoś
    Gniezno bylo podjarane wygrana z nami przy pomocy sędziego teraz znowu wrócili do gadki o spokojnym utrzymaniu. Sorry ale ta ich jazda to jakis kabaret byl. Leader robi w meczu 26 pkt co to
    Czytaj całość
    ma byc ?
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL