Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Żużlowa niedziela: Derby w Gorzowie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę rozegrane zostaną spotkania 9. kolejki w ENEA Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Najciekawiej zapowiada się mecz w Gorzowie, gdzie miejscowa Stal zmierzy się ze SPAR Falubazem.

Na niedzielę zaplanowanych jest osiem spotkań ENEA Ekstraligi i Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Prognozy pogody na niedzielę nie są zbyt optymistyczne, a synoptycy przewidują, że w kilku ośrodkach spadnie deszcz.

Prognoza pogody na niedzielę

ENEA Ekstraliga
W Toruniu miejscowy Unibax zmierzy się z KantorOnline Viperprint Włókniarzem Częstochowa. Oba zespoły do tego spotkania przystąpią osłabione. W zespole z Torunia zabraknie Chrisa Holdera, który w meczu ligi duńskiej złamał nadgarstek. Z kolei wśród Lwów nie wystąpi Grigorij Łaguta. Rosjaninowi odnowiła się kontuzja nogi. Zarówno Anioły, jak i Lwy mają jeszcze szansę na awans do fazy play-off, lecz do zrealizowania tego celu niezbędne jest zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu. W pierwszym pojedynku 47:43 wygrali torunianie. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 16:30. Relacja LIVE.

Znów okazja do rehabilitacji (zapowiedź)
Lwy z małymi szansami na odniesienie korzystnego wyniku w Toruniu


W Gdańsku odbędzie się ważny mecz w walce o utrzymanie w ENEA Ekstralidze. Rywalem Renault Zdunek Wybrzeża będzie Betard Sparta Wrocław. Obie drużyny mają wystąpić w najmocniejszych składach. Liderami gospodarzy są Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Z kolei wśród wrocławian w dobrej formie są Tomasz Jędrzejak i Tai Woffinden. W pierwszym meczu 59:31 wygrali wrocławianie. Początek spotkania o godzinie 16:30. Relacja LIVE.

Mecz ostatniej szansy dla gdańszczan (zapowiedź)
Wrocławianie potrafią bronić Ekstraligi w Gdańsku

W Tarnowie miejscowa Grupa Azoty Unia zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Oba zespoły wystąpią w swoich najmocniejszych składach. Jaskółki w tym sezonie doskonale radzą sobie na własnym torze. Liderami zespołu gospodarzy są Janusz Kołodziej i Martin Vaculik. Z kolei wśród gości dobrze radzą sobie Nicki Pedersen i bracia Pawliccy. W pierwszym pojedynku 52:38 wygrali wygrali tarnowianie. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 19:00. Relacja LIVE.

Jaskółki poza zasięgiem Byków (zapowiedź)
Grzegorz Zengota mocnym punktem Byków w Tarnowie

Wydarzeniem 9. kolejki ENEA Ekstraligi będą Derby Ziemi Lubuskiej. W Gorzowie miejscowa Stal zmierzy się ze SPAR Falubazem Zielona Góra. Gospodarze wystąpią w swoim najmocniejszym składzie. Z kolei w składzie zielonogórzan zabraknie kontuzjowanego Piotra Protasiewicza. W pierwszym spotkaniu lepsi byli zielonogórzanie, którzy wygrali 50:40. Początek meczu o godzinie 19:00.Relacja LIVE.

O prym na ziemi lubuskiej (zapowiedź)
Słabe średnie zawodników SPAR Falubazu w Gorzowie. Jarosław Hampel liderem w derbach?

Nice Polska Liga Żużlowa 

W Lublinie miejscowy KMŻ zmierzy się z GKM-em Grudziądz. Gospodarze wystąpią osłabieni brakiem Davey'a Watta, który doznał kontuzji kręgosłupa. Z kolei grudziądzanie wystąpią w swoim najmocniejszym składzie z Rafałem Okoniewskim i Sebastianem Ułamkiem na czele. W pierwszym meczu 46:44 wygrali lublinianie. Początek spotkania o godzinie 14:00Relacja LIVE.

Kontuzja zniweczy plany Koziołków? (zapowiedź)
GKM ma kim postraszyć w Lublinie. Nie tylko Jeleniewski dobrze czuje się na torze przy Al. Zygmuntowskich 

Orzeł Łódź zmierzy się z ŻKS ROW Rybnik. Zarówno gospodarze, jak i Rekiny wystąpią w swoich najmocniejszych składach. Liderami Orła są Mads Korneliussen i Jason Doyle. Z kolei w zespole rybniczan najlepiej prezentują Michał Szczepaniak i Kacper Woryna. W pierwszym meczu zanotowano remis 45:45. Początek spotkania o godzinie 14:45. Relacja LIVE.

Rekiny do Łodzi jadą z nożem na gardle (zapowiedź)
Świetna średnia Michała Szczepaniaka w Łodzi

W Daugavpils rywalem miejscowego Lokomotivu będzie PGE Marma Rzeszów. Goście są liderem Nice Polskiej Ligi Żużlowej, a Łotysze w ligowej tabeli zajmują dopiero siódme miejsce. Wśród gospodarzy najlepiej radzi sobie Maksim Bogdanow, a liderami gości są Kenni Larsen i Maciej Kuciapa. W pierwszym spotkaniu było 69:21 dla Żurawi. Początek meczu o godzinie 17:15. Relacja LIVE.

Łotysze zatrzymają lidera? (zapowiedź)
PGE Marma pewna bonusu. Jest szansa na wygraną?

W Gnieźnie miejscowy Carbon Start zmierzy się z Polonią Bydgoszcz. Obie drużyny wystąpią w swoim najmocniejszym składzie. Liderami Orłów są Bjarne Pedersen i Jonas Davidsson. Z kolei wśród bydgoszczan wysoką formę prezentują Patrick Hougaard i Hans Andersen. W pierwszym spotkaniu lepsi byli bydgoszczanie, którzy wygrali 57:33. Początek meczu o godzinie 20:15. Relacja LIVE.

Jednym wygrana, drugim bonus (zapowiedź)
Zmienna forma bydgoskich żużlowców przed meczem w Gnieźnie

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

na Facebooku.

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL