Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zagrożona przyszłość Birmingham Brummies? "Sukcesy nie przełożyły się na frekwencję"

Dawid Borek
Dawid Borek
Alan Phillips nie ukrywa, że szuka nowych właścicieli Birmingham Brummies. Klub boryka się z niską frekwencją na stadionie, co ma odzwierciedlenie w klubowej kasie.

Alan Phillips przejął władzę w Birmingham Brummies podczas zimowej przerwy. W ubiegłym sezonie ekipa ta wywalczyła wicemistrzostwo Elite League. - Włącznie z tym sezonem, w klub zostało zainwestowane 400 tysięcy funtów. W tym okresie odnieśliśmy największy sukces w historii klubu. Niestety, nie przełożyło się to na frekwencję. Pomimo moich ostrzeżeń, że żużel w Birmingham z obecną frekwencją może nie przetrwać, tak naprawdę niewiele się zmieniło - powiedział Phillips na łamach speedwaygp.com.

Obecny właściciel Brummies nie ukrywa, że jest na etapie poszukiwania osoby, która przejmie władzę w klubie z Birmingham. - Uznałem, że w Birmingham nie ma wystarczająco dużego zapotrzebowania na żużel, bym stale utrzymywał klub, inwestując w niego pieniądze. Są perspektywy na kolejny sezon, są ważne umowy sponsorskie. Z szacunku dla zagorzałych kibiców Brummies, jestem w trakcie negocjacji z osobą, która mogłaby przejąć władzę w klubie - dodał Phillips.

źródło: speedwaygp.com

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • I love this game Zgłoś
  To przez Zmarzlika. Jego nie bylo, to bylo dobrze. Bartuś ogarnij sie, bo nie trzeba Polsce drugiego miedzinskiego.
  • JarekK Zgłoś
   W UK najczesciej stadion ma jakas trybune na prostej startowej a na lukach i przeciwleglej prostej ludzie stoja. W Birmingham natomiast ludzie wszedzie musza stac a jak usiada na przenosnych
   Czytaj całość
   krzeselkach to nie zobacza zawodnikow (dobrze widac jedynie z restauracji, ale tam jest ograniczona ilosc miejsc). Komfort na tym stadionie jest zerowy, prawdopodobnie najgorszy stadion w UK.
   • kibic stali 1 Zgłoś
    szkoda że zużel nie jest bardziej popularny . jak się patrzy na stare taśmy z zawodów zuzlowych w angli i po 60 tyś kibiców to cżlowiek jest w szoku
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL