Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emil Pulczyński: Przez roszady w składzie wkrada się stres

Dawid Bilski
Dawid Bilski
Victoria Piła nie sprostała w niedzielę na wyjeździe liderowi PLŻ 2. Emil Pulczyński liczył się z porażką swojej drużyny, ale jego ekipa w kilku biegach pokazała się z walecznej strony.

- Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, bo Ostrovia jest silnym zespołem.  Zrobiłem 7 punktów z bonusem. Mogę powiedzieć, że mogło być trochę lepiej. Żałuję pierwszego swojego startu. Jeszcze nie jestem tak doświadczonym zawodnikiem, aby od razu spasować motocykl. Szkoda tylko, że drużyna przegrała. Liczyliśmy się z tym, ale przyjechaliśmy powalczyć - podsumowuje mecz z MDM Komputery ŻKS Ostrovia Emil Pulczyński.

Drużyna z Piły po słabym początku przebiła się na czwarte miejsce w tabeli i nie powinna mieć problemów z udziałem w rundzie play off. - Myślę, że na tym czwartym miejscu pozostaniemy. Jeszcze jest trochę czasu i nie ma co wybiegać w przyszłość. Mamy jeszcze trzy spotkania i będziemy się skupiali na jak najlepszych wynikach - mówi 22-latek.

Wychowanek klubu z Torunia do Piły wspólnie ze swoim bratem trafił przed bieżącymi rozgrywkami. - To fajny klub, jest fajna atmosfera. Szkoda, że nie najlepiej rozpoczęliśmy sezon. Odbyliśmy rozmowy wewnątrz z trenerem i działaczami. Doszliśmy do wniosku, że nie ma co robić zbyt dużych roszad w składzie bo wtedy zawodnicy się stresują i wychodzi to nie tak jak powinno - opowiada torunianin.

Teraz dla krajowych zawodników startujących w niższych ligach, w związku z miesięczną przerwą, pojawił się mały problem. Dla większości z nich liga polska jest jedynym źródłem startów i zarobku. - Z tymi startami jest bardzo ciężko. Jeżeli się dobrze nie punktuje w drugiej lidze to ciężko trafić do klubu w innych ligach. Okres przerwy wykorzystam na częste treningi w Pile, żeby jeszcze lepiej dopasować się do naszego toru. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim moim sponsorom za dotychczasowe wsparcie - kończy żużlowiec Victorii, który aktualnie w PLŻ 2 legitymuje się średnią biegową 1,546.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL