Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rune Holta pojedzie w gdańskim turnieju. Puchar Św. Dominika ma nowego sponsora

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Rune Holta, to kolejny zawodnik, który pojedzie w Pucharze Św. Dominika. Działacze klubu z Gdańska potwierdzili więc udział szóstego żużlowca na mający się odbyć 26 lipca turniej.

Rune Holta, który urodził się 29 sierpnia 1973 roku w norweskim Stavanger reprezentował w swojej karierze barwy siedmiu polskich klubów. Obecnie jeździ w drużynie z Częstochowy i jest to dla niego dziewiąty sezon pod Jasną Górą. Ponadto zdobywał punkty dla ekip z Grudziądza, Zielonej Góry, Tarnowa, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Torunia.


Obecnie Norweg z polskim paszportem legitymuje się średnią biegową 1,487, którą uzyskał jadąc w ośmiu spotkaniach swojej drużyny. W przeszłości był on uczestnikiem cyklu Grand Prix, a nawet wygrał dwa turnieje. W swojej karierze zdobył czterokrotnie Indywidualne Mistrzostwo Norwegii, a po przyjęciu polskiego obywatelstwa, w 2003 i 2007 roku był Indywidualnym Mistrzem Polski.

Ponadto klub poinformował, iż podpisał umowę sponsorką ze spółką Polskie Przetwory, której flagowym produktem jest ketchup Dworski. Wesprze ona międzynarodowy czwórmecz o Puchar Św. Dominika. Zawody odbędą się w sobotę, 26 lipca. Start pierwszego biegu zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Udział w czwórmeczu o Puchar Św. Dominika potwierdzili:
Grzegorz Walasek
Magnus Zetterstroem
Leon Madsen
Wiktor Kułakow
Piotr Pawlicki
Rune Holta

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL