Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wytypowanie zawodników nie było trudne - echa konferencji przed DPŚ w Bydgoszczy

Michał Wachowski
Michał Wachowski
- Wytypowanie zawodników nie było wbrew pozorom trudne - stwierdził Marek Cieślak, ogłaszając na konferencji w Bydgoszczy skład biało-czerwonych na finał tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata.

Nazwiska zawodników, którzy powalczą w Bydgoszczy o kolejne złote medale, zostały ogłoszone w czwartek po godzinie 13:00. Zgodnie z decyzją selekcjonera kadry, w finale tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata wystąpią Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej i Piotr Protasiewicz. - Muszę powiedzieć, że wytypowanie zawodników nie było wbrew pozorom bardzo trudne. Moim zmartwieniem było to, że młodzi zawodnicy, którzy przed rokiem tak ładnie pojechali i zdobyli Puchar Świata, nie potrafili ustabilizować swojej formy i spisywali się słabiej niż w poprzednim sezonie. Jestem jednak przekonany, że w tym roku też mamy fajną drużynę, a chłopacy, którzy wystąpią w finale, dadzą z siebie wszystko. Zrobimy co w naszej mocy, by odnieść sukces i obronić Puchar Świata - powiedział Marek Cieślak w czasie konferencji prasowej.


Jak zapowiedział selekcjoner, do czterech wytypowanych zawodników dołączy po weekendzie dwóch kolejnych żużlowców. Będą oni przygotować się wraz z zespołem w Bydgoszczy i Ostrowie Wielkopolskim. - Po niedzieli i zawodach SEC wytypuję jeszcze dwóch żużlowców, którzy będą uczestniczyć w naszych przygotowaniach. Potrenują z nami w Bydgoszczy i wezmą udział w promocji Drużynowego Pucharu Świata. Po treningu przed finałem ogłoszę ostateczną czwórkę na zawody - wyjaśnił Cieślak, sugerując, że skład na finał może teoretycznie ulec zmianie.

Selekcjoner zrobi co w jego mocy, by bydgoski tor nie był dla jego kadry żadną tajemnicą. - Popracujemy nad tym, aby był on naszym sprzymierzeńcem. Z racji tego, że w przeciwieństwie do rywali nie czeka nas półfinał, zrobimy też trening w Ostrowie, by się trochę poruszać i po prostu pojeździć - dodał.

Kapitan kadry, Jarosław Hampel, nie ma natomiast wątpliwości, że kibice, którzy wybiorą się na finał, będą świadkami emocjonujących zawodów. Nie uważa przy tym, by Polacy byli murowanymi faworytami do zdobycia złotych medali. - Nasz harmonogram przygotowań jest bardzo ambitny. Będziemy trenować zarówno w Bydgoszczy, jak i Ostrowie, by jak co roku podejść do tej rywalizacji z pełnym zaangażowaniem. Myślę, że co do tego nie można mieć wątpliwości. Tor w Bydgoszczy służył zazwyczaj walce i jest to na pewno kolejny dobry aspekt tego turnieju. Sądzę, że czeka nas ciekawe widowisko. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich na te zawody. Myślimy o tym, by odegrać jedną z głównych ról. Nie ma moim zdaniem jednoznacznie określonych faworytów, więc to też powoduje, że niczego z góry zakładać nie możemy - podkreślił Hampel.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy w składzie słusznie zabrakło Tomasza Golloba?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Skład osobowy do pucharu nie jest zaskoczeniem , DWÓCH DO JAZDY TO TU MOŻE BYĆ I BUCZEK TOMEK W KAŻDYM RAZIE MŁODZIEŻOWCA NIE ZOBACZYMY.Jak to wypali zobaczymy/
  • Danio KSSG Zgłoś
   Wydaję mi się że mimo wszystko Tomek pojechałby lepiej jak Protasiewicz ;) Protas na każdej międzynarodowej imprezie się spalał (DPŚ,SGP), a jednak Bydgoszcz to tor Tomka;)
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś
    " Po niedzieli i zawodach SEC wytypuję jeszcze dwóch żużlowców, którzy wezmą udział w naszych przygotowaniach. Potrenują z nami w Bydgoszczy i wezmą udział w promocji Drużynowego
    Czytaj całość
    Pucharu Świata"Autor skracając sobie tekst zapomniał o jakże ważnej kwesti wprowadził czytelników w błąd,ponieważ Cieślak powiedział,że "na początku przyszłego tygodnia poznamy jeszcze dwóch zawodników, którzy będą przygotowywać się do finału razem z wyżej wymienioną czwórką." Po treningu przed finałem Marek Cieślak poda ostateczne zestawienie na te zawody.Więc skład nie jest jeszcze ostateczny i może ulec zmianie.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL