Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wrocławianie odzyskali wiarę. "Można pokonać każdego"

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Betard Sparta wygrała dotychczas dwa mecze w lidze. Przed tygodniem pokonała jednak nie byle kogo - aktualnego mistrza Polski. Wrocławianie wierzą, że wygrana nad SPAR Falubazem okaże się przełomowa.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Pomimo fatalnego początku rozgrywek ligowych, drużyna Piotra Barona może uniknąć degradacji lub występu w barażach. Dzięki pokonaniu SPAR Falubazu Zielona Góra, wrocławianie mają w swoim dorobku sześć punktów.


Jak przyznaje zawodnik Betard Sparty, Zbigniew Suchecki, jego drużyna pojechała w końcu na miarę swojego potencjału. - Gdybyśmy równie dobrze prezentowali się w pozostałych meczach, we Wrocławiu mogłyby przegrać równie mocne zespoły jak ten z Zielonej Góry - podkreślił w rozmowie z naszym portalem.

Zawodnicy Betard Sparty cieszą się z faktu, że wynik zespołu nie jest uzależniony jedynie od formy Taia Woffindena. Anglik zdobył przed tygodniem dziewięć punktów i bonus, ale równie dobrze spisali się Tomasz Jędrzejak, Jurica Pavlic czy Maciej Janowski. - Mecz ze SPAR Falubazem pokazał, że potrafimy spisać się dobrze jako cała drużyna. Żaden z zawodników nie zdobył w okolicach kompletu i wynik nie był uzależniony od Taia Woffindena. Każdy z nas dał z siebie po prostu wszystko - powiedział Suchecki.

Przekonująca wygrana nad Drużynowym Mistrzem Polski przywróciła wrocławianom wiarę w utrzymanie w rozgrywkach Enea Ekstraligi. - Niewiele przecież brakowało, a zdobylibyśmy nawet punkt bonusowy. Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze parę spotkań i wszystko może się wydarzyć. Ostatnia wygrana pozwala nam jednak podchodzić na najbliższej przyszłości z optymizmem. Może potem powiemy, że pokonanie Falubazu było przełomowe - podsumował zawodnik Betard Sparty Wrocław.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!


Czy Betard Sparta utrzyma się bez konieczności jazdy w barażu w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL