Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bydgoszcz szczęśliwa dla Polaków

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Na torze w Bydgoszczy od 1998 roku rozgrywane są imprezy rangi międzynarodowej. Obiekt przy ulicy Sportowej do tej pory był szczęśliwy dla polskich żużlowców.

Pierwszy turniej Grand Prix na torze w Bydgoszczy rozegrany został w 1998 roku. Zawody na stadionie przy ulicy Sportowej przyciągnęły na trybuny wielu kibiców, którzy dopingowali swojego idola - Tomasza Golloba. "Chudy" na torze swojego macierzystego klubu odniósł zwycięstwo, a oprócz Polaka na podium stanęli Ryan Sullivan i Jimmy Nilsen. Do tej pory cykl Grand Prix w Bydgoszczy gościł aż szesnaście razy, a tylko w trzech turniejach na podium zabrakło reprezentanta Polski.


Najwięcej sukcesów na bydgoskim torze odnosił Gollob, który zwyciężył w siedmiu rundach Grand Prix organizowanych na torze w Bydgoszczy, a trzy razy zajął trzecie miejsce. W tym sezonie swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w elitarnym cyklu odniósł Krzysztof Kasprzak. Zawodnik Stali Gorzów z sukcesu cieszył się właśnie w Bydgoszczy. Warto dodać, że w 2007 roku Kasprzak w Bydgoszczy był drugi. Z pewnością trener Marek Cieślak liczy na to, że "KK" powtórzy dobrą formę z kwietnia i poprowadzi biało-czerwonych do obrony mistrzowskiego tytułu. Na podium bydgoskich rund Grand Prix stali również Sebastian Ułamek i Janusz Kołodziej.

W jedynym dotychczasowym turnieju Drużynowego Pucharu Świata rozegranym w Bydgoszczy Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Po wyrównanym półfinale biało-czerwoni musieli uznać wyższość Rosjan. Do awansu do finału zabrakło tylko punktu, a najbardziej w szeregach polskiej reprezentacji zawiódł Grzegorz Walasek. W tegorocznej edycji DPŚ nie ma miejsca na wpadkę. Polacy będą startować przed własną publicznością, która będzie ich zagrzewać do walki o złoty medal żużlowego mundialu.

Czy w tym sezonie Bydgoszcz ponownie będzie szczęśliwa dla Polaków? Sprzedaż biletów odbywa się w kasie klubowej bydgoskiej Polonii oraz poprzez internetowy system kupbilet.pl, a także w ponad 700 punktach sprzedaży w prawie 300 miastach. Organizatorzy, chcąc ułatwić zakup biletów, umożliwili również ich zamawianie poprzez polskie kluby żużlowe.

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL