Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Robert Dowhan załamany juniorami Falubazu. "Nie widzę dla nich przyszłości"

Michał Wachowski
Michał Wachowski
SPAR Falubaz Zielona Góra nie ma w zespole juniora, który mógłby godnie zastąpić Patryka Dudka. Zdaniem Roberta Dowhana, Adam Strzelec i Kamil Adamczewski mogą niebawem zakończyć żużlowe kariery.

Patrząc na statystki, Drużynowy Mistrz Polski ma jedną z najsłabszych par młodzieżowych w Enea Ekstralidze. Zarówno Adam Strzelec, Alex Zgardziński, jak i Kamil Adamczewski nie wykonali spodziewanego postępu. Rozczarowany takim stanem rzeczy jest Robert Dowhan, były prezes zielonogórskiego klubu.


Polski senator obawia się, że gdy wspomniani zawodnicy skończą wiek juniora, nie znajdą zatrudnienia w żadnym klubie w kraju. - Jeśli chodzi o Falubaz, to następców Patryka Dudka na dzień dzisiejszy niestety nie widać. Dyspozycja Adama Strzelca, Aleksa Zgardzińskiego i Kamila Adamczewskiego jest daleka od oczekiwanej. Wygląda więc na to, że kariera żużlowa, o której myślą, coraz bardziej się od nich oddala. Jeśli nie zrobią widocznych i przede wszystkim dużych postępów, to nie widzę dla nich przyszłości. Naprawdę ciężko będzie im zostać przy speedwayu - ocenił Dowhan w rozmowie z naszym portalem.
- Jeśli juniorzy nie zrobią widocznych i przede wszystkim dużych postępów, to nie widzę dla nich przyszłości - ocenił Dowhan- Jeśli juniorzy nie zrobią widocznych i przede wszystkim dużych postępów, to nie widzę dla nich przyszłości - ocenił Dowhan
Jak zaznaczył były prezes SPAR Falubazu, wychowanie lub zakupienie solidnych młodzieżowców staje się powoli priorytetem zielonogórskiego klubu. Jego zdaniem, brak silnej formacji juniorskiej ogranicza szanse na walkę o medale. - Młodzieżowcy są naszą bolączką i nie można tego ukrywać. Jeśli niczego nie zrobimy w tym zakresie, to nie będziemy mogli liczyć na wyniki w Ekstralidze. A że chcemy być najlepsi i zdobywać medale, na pewno ten problem rozwiążemy - zapewnił.

Zielonogórzanie powinni pozyskać zimą przynajmniej jednego juniora, który zajmie miejsce przechodzącego w wiek seniora Adamczewskiego. - Nie mogę zdradzać planów klubu, ale rozważamy pewne warianty. Zawodnicy, którzy w niedalekiej przyszłości zajmą pozycje młodzieżowe są przez nas rozpatrywani - podsumował Dowhan.

Czy SPAR Falubaz musi pozyskać juniorów z innych klubów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (89):

Wszystkie komentarze (89)

Komentarze (89)

    Wszystkie komentarze (89)
    PRZEJDŹ NA WP.PL