Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zrezygnował z wypłaty na rzecz chorych dzieci - piękny gest Emila Sajfutdinowa

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Szlachetnym gestem wykazał się [tag=2728]Emil Sajfutdinow[/tag]. Rosjanin we wtorek zdobył dla Elit Vetlandy z bonusem 9 punktów w spotkaniu z Vargarną Norrkoeping, ale postanowił zrezygnować z zarobionych pieniędzy.

Te zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci z Great Ormond Street Hospital, czyli placówki dla której pieniądze zbiera indywidualnych mistrz świata Tai Woffinden.


O tym, że Rosjanin wesprze GOSH "Tajski" poinformował za pośrednictwem swojego konta na instagramie. - Razem się ścigamy dla Vetlandy i "walimy" punkty! Przed 15. biegiem powiedział mi, że oddaje wszystkie pieniądze za zdobyte punkty na rzecz mojej akcji charytatywnej GOSH. Jestem szczęśliwy, że ludzie się jednoczą aby wspierać moją działalność. Bardzo wam dziękuję - napisał Woffinden.

Zbiórka pieniędzy dla tej placówki jest dla reprezentanta Wielkiej Brytanii jednym z głównych celów na ten sezon. Przed jego rozpoczęciem zapowiadał: - Zbiórka pieniędzy dla tej placówki jest dla mnie równie ważna jak ponowne bycie mistrzem świata. Zwracam się do wszystkich kibiców i żużlowego świata, by wspierać ten szpital. Można składać darowizny i organizować różne imprezy - celem jest zebranie 100 tysięcy funtów.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Tai Woffinden postanowił wesprzeć brytyjską fundację walki z rakiem. Brytyjczyk przejechał na rowerze 138 mil i dzięki sponsorom zebrał 35 tys. funtów.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Sportowcy wykorzystując swoją popularność powinni się częściej angażować w akcje charytatywne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (32):

Wszystkie komentarze (32)

Komentarze (32)

×
    Wszystkie komentarze (32)
    PRZEJDŹ NA WP.PL