Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Patryk Dudek zawieszony!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Główna Komisja Sportu Żużlowego w komunikacie poinformowała o zawieszeniu zawodnika SPAR Falubazu - Patryka Dudka do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie stosowanie przez niego dopingu.

Jak już wcześniej pisaliśmy, z naszych informacji wynika, że test na obecność niedozwolonych substancji został przeprowadzony po meczu ligowym, który odbył się w tym roku w Gorzowie Wielkopolskim (22 czerwca).


Komunikat GKSŻ:

Główna Komisja Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego, w związku z otrzymaną od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie wstępną oceną wyników badań antydopingowych zawodnika Patryka Dudka, przeprowadzonych na podstawie próbki A, w której stwierdzono wykrycie u zawodnika substancji zabronionej, działając na podstawie art. 307 i 308 Przepisów Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego oraz art. 7.5 Kodeksu Antydopingowego FIM, podjęła decyzję o zastosowaniu wobec zawodnika Patryka Dudka środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia zawodnika na okres do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w przedmiotowej sprawie.

Od powyższej decyzji przysługuje zawodnikowi odwołanie do Trybunału PZM w terminie 14 dni od daty jej otrzymania. Złożenie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji Głównej Komisji Sportu Żużlowego.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

GKSŻ postąpiła słusznie zawieszając Patryka Dudka do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie stosowanie przez niego dopingu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (226):

Wszystkie komentarze (226)

Komentarze (226)

×
    Wszystkie komentarze (226)
    PRZEJDŹ NA WP.PL