Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nietrzeźwy Darcy Ward nie wystąpił w Grand Prix Łotwy!

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę na torze w Daugavpils rozegrane zostało Grand Prix Łotwy. W zawodach nie wystąpił Darcy Ward, który przed zawodami został przebadany alkomatem i stwierdzono, że nie jest trzeźwy.

Przed zawodami Darcy Ward został przebadany alkomatem. Po kontroli stwierdzono w jego organizmie nieznaczną ilość alkoholu i zgodnie z regulaminem został wykluczony ze startu w Grand Prix Łotwy. Jego miejsce w zawodach zajmie pierwszy rezerwowy - Kjastas Puodżuks.


To nie koniec pecha Darcy'ego Warda. Australijski żużlowiec w parku maszyn niefortunnie stanął i po raz drugi w tym roku ucierpiało jego kolano. "Darky" potrzebował pomocy lekarzy, którzy podejrzewają u niego skręcenie stawu kolanowego.

Australijczyk nie po raz pierwszy przed zawodami był badany alkomatem. Podobnie było przed meczem ENEA Ekstraligi, w którym Stal Gorzów zmierzyła się z Unibaksem Toruń. Wówczas alkomat pokazał 0,0 promila i mógł wystartować w zawodach.

Nie jest to pierwszy w historii przypadek, kiedy zawodnik został wykluczony ze startu w turnieju Grand Prix ze względu na obecność alkoholu w organizmie. Z tego samego powodu w Grand Prix Europy w 2000 roku nie wystartował Stefan Dannoe, który na oficjalnym treningu przed zawodami stawił się pod wpływem alkoholu.

KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

na Facebooku.

Komentarze (273):

Wszystkie komentarze (273)

Komentarze (273)

    Wszystkie komentarze (273)
    PRZEJDŹ NA WP.PL