Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Patryk Dudek wydał oświadczenie: "Nigdy w sposób świadomy nie stosowałem środków dopingujących"

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Analiza próbki B potwierdziła pozytywny wynik badania antydopingowego próbki A u Patryka Dudka. Żużlowiec SPAR Falubazu Zielona Góra i reprezentacji Polski wydał w czwartek oświadczenie w tej sprawie.

W organizmie żużlowca wykryto metyloheksanaminę. W czwartek PZM otrzymał od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie pismo dotyczące Patryka Dudka. Uznano naruszenie przepisów antydopingowych przez zawodnika. Wynik badania jest ostateczny, a w związku z tym Główna Komisja Sportu Żużlowego podejmie wobec Patryka Dudka przewidziane przepisami decyzje.


Oświadczenie Patryka Dudka:

Szanowni Państwo,

W związku z otrzymanym pismem z Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie dotyczącym wyniku badania antydopingowego, a także komentarzami pojawiającymi się na ten temat, podjąłem decyzję o złożeniu krótkiego oświadczenia zawierającego moje stanowisko w przedmiotowej sprawie.

Po pierwsze stanowczo oświadczam, że nigdy w sposób świadomy nie stosowałem środków dopingujących. Faktem jest, iż w moim organizmie wykryto niedozwolony środek należący do grupy stymulantów. Niemniej jednak, jeszcze raz podkreślam, iż nie znalazł się on w moim organizmie na skutek mojego celowego działania. W mojej ocenie niedozwolona substancja mogła znaleźć się w moim organizmie na skutek podawanych mi odżywek.

Po drugie pragnę zaznaczyć, że przez cała moją dotychczasową zawodniczą karierę zawsze koncentrowałem się na tym, na czym powinien skupiać się prawdziwy zawodnik - na treningu i starcie. To stanowiło i dalej stanowi sens mojego sportowego życia. Całą "resztę" pozostawiłem współpracującym ze mną osobom. Jedyną moją winą jest fakt, iż w sposób zupełny zaufałem otaczającym mnie ludziom i nie kontrolowałem tego co jest mi podawane.

Po trzecie, ostatnie dni dały mi wiele do myślenia na temat tego jak krucha jest kariera sportowa i jak bardzo łatwo jest zniszczyć człowieka i wszystko to czemu poświęcił lwią część swojego życia. Nie mogę jednak i nie chcę pozwolić aby moja niewiedza, niedoświadczenie i wiara w ludzi przekreśliła wszystko to do czego dążyłem i czemu się oddałem do reszty.

Mam nadzieję, że będzie mi dane wyjaśnić całą tą sprawę w sposób rzetelny i będę dalej mógł zdobywać medale dla Kraju i kibiców.

Patryk Dudek

Pozytywny wynik próbki B badań antydopingowych Patryka Dudka!Marek Jankowski: Mamy nadzieję, że kara Dudka nie przeszkodzi mu w dalszej karierzeRafał Dobrucki: Dudek stał się ofiarą kuriozalnej pomyłki

na Facebooku.

Komentarze (257):

Wszystkie komentarze (257)

Komentarze (257)

×
    Wszystkie komentarze (257)
    PRZEJDŹ NA WP.PL