Najnowsze Wyniki/Kalendarz

To nie był żużel, to było rodeo - ŻKS ROW Rybnik vs Carbon Start Gniezno (komentarze)

Marcin Karwot
Marcin Karwot
ŻKS ROW Rybnik pokonał Carbon Start Gniezno 68:22 w niedzielnym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Goście byli wyraźnie niezadowoleni z toru na jakim musieli się ścigać.

Wadim Tarasienko (zawodnik Carbonu Startu Gniezno): Dzisiaj to nie był żużel, to było rodeo. Powiem, że dzisiejsze zawody moje zawody nie zaliczam do żużla. Jak się nauczy Rybnik robić tor to będzie walka, będzie jazda, będą wyprzedzenia. Cieszyć się będzie kibic, będzie przyjeżdżać więcej ludzi. Na początku nie tylko my zamykaliśmy gaz, ale rywale też zamykali, żeby po prostu nie trafić w bandy. Wszyscy starali się jechać, ale nie daliśmy rady.


Jonas Davidsson (zawodnik Carbonu Startu Gniezno): Rywale znają ten tor, znają ścieżki, wiedzą jaki jest tor po deszczu. Jestem zawiedziony na siebie i na mój zespół, było ciężko.

Jan Grabowski (trener ŻKS-u ROW Rybnik): Jak Start potrafił u siebie wygrać 60:30, to dlaczego w rewanżu nie można taki sam wynik zrobić? Tym razem szczęście się uśmiechnęło do nas, wygraliśmy i mamy bonus, ale to nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. Dzisiaj tor był torem, który weryfikował umiejętności niektórych zawodników.

Michał Szczepaniak (zawodnik ŻKS-u ROW Rybnik): Jest nie do końca tak jakbym chciał, ale jest jakiś progres, bo ostatnie moje zawody dwa tygodnie temu były złe w moim wykonaniu, także jest jakiś plus, ale wciąż brakuje tej jazdy, bo liga polska jest tylko w tym roku i raz na dwa tygodnie jeżdżąc nie ma takiej swobody. Motocykle zaczęły znowu jechać z powrotem dobrze, jednak gdzieś ta niepewność jest, bo tak jak mówię, jazdy jest zbyt mało. Tor był wymagający, bo ta pogoda takim go zrobiła, padało dzisiaj całą noc i dosyć mocno się odmoczył, był bardzo ciężki i trudny, ale każdy jechał po tym samym torze. My jechaliśmy u siebie i to był ten plus, że znamy tor i wiemy gdzie jechać.

Czy krytyka toru w Rybniku przez zawodników Carbonu Startu jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (49):

 • dmch Zgłoś
  Na tym meczu było widac ze start nie radzi sobie na tak zmoczonym torze.nawet nie podejmowali walki bo na łukach przymykali gaz z obawy o kontuzje bo za bardzo ich rzucało na łukach ale
  Czytaj całość
  bylo widac jeden pozytyw Gniezna -starty z pod tasmy mieli o wiele lepsze niz Rybnik a gdyby tor byl bardziej suchy wynik meczu bylby w okolicach remisu,Rybnik jechal u siebie i stan toru tak czy owak jaki by nie byl -był ich atutem.
  • SIARA Zgłoś
   Najprościej jest beton zrobić ,że nic nie widać ;) Wiem tylko tyle ,że szcześliwie w przyszłym roku będzie w Rybniku "grząsko" regulaminowo.
   • AMBROS Zgłoś
    Po meczu w Rybniku doszło do skandalicznych wypowiedzi przewodniczącego rady nadzorczej Start Gniezno Spółka Akcyjna pana Łukasika.Za co i dlaczego ten facet chce ukarać zawodników
    Czytaj całość
    startujących w meczu ligowym w Rybniku?Tzw. przez działaczy ,, wyjęci spod prawa" zawodnicy sami ponieśli konsekwencje swojego słabszego występu.Nie zarobili pieniążków za punkty, czyli klub zaoszczędził.Dlaczego więc działacz jest zestresowany (zesr. .y) i natychmiast po meczu dał głos?Z tego co się zorientowałem od kilku osób(będących w parkingu) był nacisk!Przełożenie meczu generuje kolejne koszty.A działacze od pewnego czasu żyją tylko meczem z Grudziądzem. Liczy się tylko frekwencja (pieniądze) a po kompromitacji której byliśmy świadkami w niedzielę może być problem, ktoś tu kogoś kiwa- i to prosto w oczy.Dziwnym wydaje się niezaprzeczalny fakt ze próbę toru w Rybniku odbyli dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy:- Pedersen, reprezentant Danii w Mistrzostwach Świata w 2014r.-Davidsson, reprezentant Szwecji w Mistrzostwach Europy w 2014r.Gdzie byli działacze, sztab szkoleniowy? Bardzo dużo ich było, prawie wszyscy! Co robili by pomóc swoim chłopakom którzy mieli walczyć w niełatwych warunkach o Bonusa? Czy pojechali świętować Pierwszą Czwórkę i myślami byli już na Imprezie?! Czy chodziło tylko o odjechanie meczu, że jakoś to będzie, że mimo wszystko Start w najsilniejszym składzie Musi(należy się) mieć Bonusa! Okazało się że nie musi.Kompromitacja i Wstyd dla Miasta Gniezna, kibiców i mieszkańców.
    Wszystkie komentarze (49)

    Komentarze (49)

     Wszystkie komentarze (49)
     PRZEJDŹ NA WP.PL