Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Postawa drugiej linii SPAR Falubazu kluczowa w Tarnowie

Dawid Borek
Dawid Borek
W sobotę SPAR Falubaz zmierzy się z Grupą Azoty Unią. Aby myśleć o zwycięstwie w Tarnowie, w zielonogórskim zespole na wysokim poziomie będą musieli pojechać zawodnicy drugiej linii.

Patrząc na statystyki gołym okiem widać, którzy zawodnicy SPAR Falubazu Zielona Góra w sobotę powinni być najmocniejszymi ogniwami żółto-biało-zielonych. Od 2010 roku najwyższą średnią w Tarnowie osiągnął Jarosław Hampel, lecz nawet "Mały" nie przekroczył granicy dwóch punktów na bieg. W pamięci urodzonego w Łodzi zawodnika jest z pewnością jego występ na tarnowskim obiekcie w 2011 roku, kiedy w siedmiu wyścigach zdobył aż 20 oczek. Czy 32-latka stać na powtórzenie tego wyniku w sobotę?

Wydaje się, że Rafał Dobrucki może być spokojny o dyspozycję Andreasa Jonssona i Piotra Protasiewicza. Wprawdzie ich średnie nie są zbyt wygórowane, lecz zawodników tych stać na pokaźny wynik, a osłabiony skład Grupy Azoty Unii Tarnów tylko ułatwi realizację tego zadania.

Pod znakiem zapytania stoi postawa pozostałych żużlowców. Aleksandr Łoktajew i Mikkel Bech w ostatnich latach nie mieli wielu okazji do występów w Tarnowie, co znajduje odzwierciedlenie na ich średnich. Młodzieżowcy SPAR Falubazu z kolei w środę rywalizowali na tarnowskim torze w Lidze Juniorów, lecz nie ustrzegli się wpadek.

Występy zawodników SPAR Falubazu w Tarnowie od 2010 roku:

ZawodnikBiegiPunktyBonusyŚr. bieg.
Jarosław Hampel356811,943
Andreas Jonsson213921,857
Piotr Protasiewicz263921,500
Aleksandr Łoktajew131200,923
Adam Strzelec12920,750
Kamil Adamczewski9520,556
Mikkel Bech3100,333TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Który zawodnik SPAR Falubazu zdobędzie w Tarnowie najwięcej punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL