Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Krystian Pieszczek i Zbigniew Suchecki powalczą o mistrzostwo Danii - zapowiedź Superfinału Superligi

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
W środę poznamy Drużynowego Mistrza Danii w sezonie 2014. Na torze w Holsted rozegrany zostanie Superfinał Superligi. O medale powalczy dwóch reprezentantów Polski.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
Od kilku lat najlepszy zespół w Danii wyłaniany jest w turnieju finałowym na torze zwycięzcy rundy zasadniczej. W sezonie 2014 najlepsza okazała się drużyna z Holsted, która o dwa punkty wyprzedziła Esbjerg.

To właśnie gospodarze środowych zawodów będą zdecydowanym faworytem do złota. Po kontuzji barku do ligowego ścigania powraca Nicki Pedersen. Trzykrotny mistrz świata po intensywnej rehabilitacji stwierdził, że jest gotowy do walki i pomoże swoim kolegom w walce o mistrzostwo kraju.


Kłopot ze składem na finałowy turniej mieli przedstawiciele Esbjerg Motorsport. Wicelider tabeli nie może skorzystać z usług swojego lidera - Nielsa Kristiana Iversena. Ostatecznie wybór padł na Zbigniewa Sucheckiego. Niepewny jest także występ Mikkela Becha, który leczy uraz nogi.

Drugim Polakiem w środowych zawodach będzie Krystian Pieszczek. Na wychowanka gdańskiego Wybrzeża mocno liczą działacze Region Varde Elitesport. W zespole z Outrup prym mają wieść Jason Doyle i Mads Korneliussen.

O medale chcą powalczyć także działacze i fani Munkebo. Czwarty zespół tegorocznego sezonu do miejsca na podium mają poprowadzić Hans Andersen i Kenni Larsen.

Za wygraną w Superfinale zwycięzca otrzyma 4 punkty, druga drużyna 3 itd. Natomiast za miejsce w rundzie zasadniczej przyznano następujące punkty - 4-2-1-0. Po zsumowaniu tych oczek poznamy mistrza Danii w sezonie 2014.

Awizowane składy:

Holsted Speedway Klub
1. Nicki Pedersen
2. Patrick Hougaard
3. Rasmus Jensen
4. Nicki Barrett
5. Tommy Pedersen

Esbjerg Motorsport
1. Mikkel Bech
2. Zbigniew Suchecki
3. Rene Bach
4. Michael Palm Toft
5. Jonas Jensen

Region Varde Elitesport
1. Jason Doyle
2. Charlie Gjedde
3. Mads Korneliussen
4. Krystian Pieszczek
5. Tobias Thomsen

Munkebo Speedway Club
1. Hans Andersen
2. Maksim Bogdanow
3. Kenni Larsen
4. Kasper Lykke Nielsen
5. Jesper Scharff

Początek zawodów: godz. 18:30

Liga duńska

Kto zostanie mistrzem Danii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL