Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zenon Plech i Mieczysław Cichocki w galerii sław gorzowskiego żużla

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Poznaliśmy nazwiska kolejnych dwóch zawodników, którzy zagoszczą w gorzowskiej galerii żużlowych sław na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Będą to Zenon Plech i Mieczysław Cichocki.

Na kilka dni przed Grand Prix Polski w Gorzowie uroczyście odsłonięto pierwszą pamiątkową tablicę dla osób zasłużonych dla gorzowskiego żużla. Jako pierwszy tego zaszczytu dostąpił Tomasz Gollob, a było to podyktowane głównie tym, by mistrza świata z 2010 roku godnie pożegnać z mistrzowskim cyklem, z którego to zrezygnował przed obecnym sezonem.


Na swoim profilu na Facebooku prezes Stali GorzówIreneusz Maciej Zmora poinformował, kto jako kolejny zostanie uwieczniony w tej żużlowej alei gwiazd. Na Stadionie im. Edwarda Jancarza staną tablice Zenona Plecha i niedawno zmarłego Mieczysława Cichockiego.

Zasługi obu tych osobistości dla gorzowskiego sportu żużlowego są ogromne. Zenon Plech wielokrotnie reprezentował Stal na arenie międzynarodowej i święcił z nią największe triumfy jako zawodnik. Z kolei Mieczysław Cichocki był pionierem "czarnego sportu" w grodzie nad Wartą, a jako jeżdżący trener wraz z Kazimierzem Wiśniewskim doprowadził drużynę do historycznego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w 1961 roku.TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Mieczysław Cichocki i Zenon Plech to dobry wybór na kolejne dwie tablice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL