Najnowsze Wyniki/Kalendarz

SCKM Włókniarz Częstochowa wystartuje w PLŻ 2?

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Możliwe, że w przyszłym sezonie w rozgrywkach ligowych wystartują dwa kluby z Częstochowy. Zgłoszenie drużyny do Polskiej 2. Ligi Żużlowej rozważają działacze SCKM Włókniarza Częstochowa.

Startująca w Enea Ekstralidze spółka akcyjna boryka się z kłopotami finansowymi. Może ona nie otrzymać licencji na starty w lidze. Z tego powodu przedstawiciele SCKM Włókniarza rozpatrują możliwość zgłoszenia zespołu do zmagań Polskiej 2. Ligi Żużlowej. - Jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość klubu i chcielibyśmy dać szansę naszym młodym wychowankom, którzy tułają się po innych klubach - powiedział Michał Świącik, prezes stowarzyszenia w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.


Istnieje szansa, że w rozgrywkach ligowych występować będą dwa zespoły z Częstochowy. - Jest bardzo duża szansa na to, że zgłosimy drużynę, która stanowiłaby zaplecze pierwszej drużyny. Nie chcemy być traktowani jako konkurencja, bo bardzo kibicujemy naszym kolegom ze spółki, by klub otrzymał licencję, ale musimy zadać sobie pytanie, co będzie, jeśli tak się nie stanie? Wówczas skład naszej drużyny wyglądałby inaczej.  Mam już podpisane umowy ze sponsorami, którzy chcą pomagać Włókniarzowi, ale tylko naszym wychowankom. Mamy konkretny plan działania - przyznał Świącik.

Źródło: Dziennik Zachodni

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy zgłoszenie SCKM Włókniarza Częstochowa do PLŻ 2. to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (36):

Wszystkie komentarze (36)

Komentarze (36)

    Wszystkie komentarze (36)
    PRZEJDŹ NA WP.PL